21 stycznia ruszyła rekrutacja do II edycji „Warsztatów Biznesowych – załóż własną firmę”. Oferta tym razem skierowana jest nie tylko do studentów, ale również do absolwentów i osób spoza uczelni. Nabór będzie trwać do 22 lutego 2013.

Celem warsztatów jest z jednej strony umożliwienie uczestnikom zdobywania wiedzy oraz umiejętności, potrzebnych do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, z drugiej zaś – możliwość nawiązywania wzajemnych kontaktów i współpracy na wielu płaszczyznach. W trakcie zajęć organizowane są spotkania z ludźmi biznesu, którzy dopiero startują z własną firmą lub też odnieśli już sukces.

– W semestrze zimowym roku akademickiego 2012/2013, w ramach warsztatów, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie uruchomiła 3 grupy warsztatowe, w których zajęcia realizuje ponad 60 studentów z Polski i Ukrainy. Opinie uczestników na temat zajęć, prowadzących oraz spotkań z ludźmi biznesu, zaskoczyły nas bardzo pozytywnie – relacjonuje Wojciech Pitura, Kierownik „Warsztatów Biznesowych – załóż własną firmę”.

A oto niektóre z opinii:

– Warsztaty biznesowe to jest strzał w dziesiątkę. Brakuje tego typu zajęć praktycznie na każdym kierunku studiów, dlatego myślę, że są świetnym uzupełnieniem wiedzy na temat przedsiębiorczości w praktyce – Michał Ręczkowicz, student 4 roku Informatyki WSIiZ.
– Jestem bardzo zadowolona z Warsztatów Biznesowych. Nauczyłam się na nich już wielu praktycznych rzeczy potrzebnych do założenia własnej firmy. Zajęcia są ciekawe i jak dotąd nic bym nie zmieniła. Również spotkania z osobami biznesu są bardzo fajne. Ukazują trud, jaki trzeba podjąć, by założyć własną firmę i odnieść sukces – Magdalena Łakomy, studentka 3 roku Ekonomii.
– Zauważalne jest duże zaangażowanie prowadzących, chęć pomocy z ich strony oraz wysoka kultura osobista i kultura słowa. Zajęcia są praktyczne w stu procentach. Wykładowcy ciekawie i z pasją prowadzą zajęcia, co przekłada się na spontanicznie wywołane merytoryczne dyskusje ze studentami – Agata Dronka, studentka 1 roku filologii angielskiej WSIiZ.

Uczestnicy warsztatów napotykają również na trudności, związane z realizacją dodatkowej specjalności. To jednak nie zniechęca tych, którzy dążą do zrealizowania własnych celów.

– Studenci powinni brać pod uwagę fakt, że im więcej ciekawych inicjatyw zrealizują podczas studiów, tym łatwiej będzie im wejść na rynek pracy po ich zakończeniu – podkreśla Wojciech Pitura.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o dodatkowej specjalności wejdź na stronę warsztatów.

Możesz też pobrać formularz zgłoszeniowy.

Zobacz relacje ze spotkań z gośćmi I edycji warsztatów:
Spotkanie z Prezesem WSK PZL Rzeszów Markiem Dareckim
Spotkanie z właścicielami Notatek.pl

Patronat nad Warsztatami biznesowymi objęło Ministerstwa Gospodarki oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.