Marzec był czasem zmagań sportowych siatkarek i siatkarzy KU AZS WSIiZ. Obie drużyny zaprezentowały się znakomicie: siatkarki uplasowały się tuż za podium, natomiast siatkarze sięgnęli po srebro. Gratulujemy!

17 marca br. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania zorganizowała Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w siatkówce mężczyzn w hali sportowej w Kielnarowej. W mistrzostwach wzięło udział ponad 100 zawodników z siedmiu podkarpackich uczelni. W organizacji pomagali studenci wolontariusze, a na stołkach sędziowskich zasiedli sędziowie, których na co dzień możemy zobaczyć na siatkarskich boiskach Plus Ligi i Tauron Ligi. Na trybunach obecni byli kibice poszczególnych zespołów i głośno dopingowali swoich ulubieńców.

Naszą uczelnię reprezentowali: Kamil Świercz, Maksymilian Starzec, Yurii Kalynski, Sebastian Miciuda, Jakub Rykała, Bartosz Golesz, Kacper Chmiel, Maksym Buhir, oraz grający trener Michał Środa.

Pierwsza faza turnieju to mecze grupowe. Reprezentanci AZS WSIiZ wygrali 2:0 z PANS Przemyśl i ulegli przeciwnikowi z Krosna 1:2. W wyniku dobrej gry w fazie grupowej drużyna ze WSIiZ weszła z drugiego miejsca do fazy finałowej, w której zmierzyć się mieli z drużynami z Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej.

Pierwszy mecz – z URz zakończył się wygraną w emocjonującym tie breaku 2:1, kolejny mecz zakończył się wygraną z PRz 2:0. W całym turnieju zawodnicy z AZS WSIiZ przegrali tylko jeden mecz, dzięki czemu zajęli drugie miejsce i zdobyli srebrne medale!

13 marca br. zawodniczki Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego udały się do Krosna, aby walczyć o najlepsze miejsce wśród siatkarek akademickich na Podkarpaciu w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w siatkówce kobiet.

Naszą uczelnię reprezentowały: Alexandra Sudakova, Gabriela Wanat, Kaja Kowalska, Martyna Trębacz, Natalia Gdula, Oliwia Dziemianko, Paulina Durak, Veranika Mitskevich, Yana Perlashkevich. Trenrer reprezentacji: Michał Środa

W turnieju wzięło udział sześć reprezentacji. Reprezentantki AZS WSIiZ bardzo dzielnie walczyły z zespołami ligowymi (Krosno, UR, PRz). Ostatecznie kluczowym meczem był pojedynek z zawodniczkami z PANS Jarosław, który został wygrany 2:0 w setach. Tym samym zawodniczki zajęły bardzo dobre czwarte miejsce w turnieju.

Akademickie zmagania sportowe nie zwalniają tempa. 22 marca drużyna AZS WSIiZ weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w biegach przełajowych, a w 23 marca koszykarze z AZS WSIiZ powalczą o medale w hali sportowej Politechniki Rzeszowskiej.