Studenci WSIiZ kierunków Logistyka oraz Informatyka uczestniczyli w wykładzie otwartym pt. Projektowanie procesów z wykorzystaniem LowCode dla studentów planujących pracę w biznesie i w IT, organizowanym przez Katedrę Logistyki i Inżynierii Procesowej oraz firmę WEBCON Sp. z o.o. Przedstawiciele firmy – Urszula Słupik oraz Adrian Baszak, przybliżyli studentom możliwość łączenia świata IT z procesami zachodzącymi w biznesie.

Firma Webcon jest producentem WEBCON BPS – platformy low-code klasy BPM (Business Process Management). Ich system jest przeznaczony do elektronicznego obiegu dokumentów oraz digitalizacji i automatyzacji procesów biznesowych. Firma w szerokim zakresie współpracuje ze środowiskiem biznesowym (Siemens, CCC, RohligSuus, PKP Polskie Koleje Państwowe, Nowy Styl, Pratt&Whitney, Raben, PGE oraz inne).

Udział w wykładzie wzięła 30 osobowa grupa studentów, a całość spotkania została podzielona na dwie części. W części pierwszej studenci poznali firmę, dowiedzieli się czym są platformy NCAP oraz LCAP, dowiedzieli się w jaki sposób Low Code może wspierać komunikację. W części drugiej studenci wspólnie z przedstawicielami firmy zaprojektowali proces biznesowy z wykorzystaniem platformy do projektowania procesów Webcon.

Wszyscy uczestnicy wykładu uzyskali zaświadczenie udziału w wykładzie oraz wiedzę niezbędną w pracy managera w każdej branży.

Spotkania odbyło się 12 kwietnia br. Zorganizowane było w ramach „Loży Biznesu”, pozwoliło studentom poszerzyć wiedzę zdobytą na zajęciach, nabyć nowe umiejętności i poznać sekrety branży.