W poniedziałek, 7 października 2013 r. w uczelnianym Klubie Akademickim "IQ" nowy rzeszowski teatr "bo tak" wystawił spektakl pt. "Prawda" .

W tej znakomitej komedii małżeńskiej, przeboju europejskich scen teatralnych autorstwa Floriana Zellera, występują: Mariola Łabno-Flaumenhaft, Beata Zarembianka, Grzegorz Pawłowski i Marek Kępiński – na co dzień aktorzy rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej.

– Sztuka zagrana brawurowo, z perfekcyjnym aktorskim oddaniem i talentem przez półtorej godziny była wspaniałą ucztą dla miłośników teatru. Lekka, farsowa fabuła niesie z sobą uniwersalne treści i każe się zastanowić nad wieloma przesłaniami formułowanymi w scenicznych dialogach. – Jakiż to byłby koszmar, gdybyśmy wszyscy zaczęli mówić prawdę. Zapewne nie ostałoby się żadne małżeństwo – konstatuje jeden z bohaterów spektaklu. I w tej scenicznej farsie o przewrotnym tytule „Prawda” – kłamstwo jest jakby sednem życia i postępowania bohaterów, a ich relacje wzajemne zbudowane są na nieustannych kłamstwach, albo, jak kto woli, niemówieniu prawdy o zdradach kamuflowanych przez dwie zaprzyjaźnione pary małżeńskie – napisał po premierze „Prawdy” Ryszard Zatorski w serwisie Teatr dla Was.

Spektakl teatru „BO TAK” w uczelnianym Klubie Akademickim „IQ” można było zobaczyć za darmo. Wydarzenie było dofinansowane przez Gminę Miasto Rzeszów.