Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – Dominik Ciurko oraz Jakub Jońca – mogą dopisać do swojej listy kolejny sukces. Współtworzony przez nich start-up Smartbox zdobył pierwsze miejsce podczas konkursu Business Mixer. To kolejny dowód na to, że WSIiZ kształci praktycznie, a studenci tej uczelni odnoszą sukcesy!

Zespoł Smartbox z WSIiZ z kolejnym sukcesem

Zespół Smartbox, oprócz studentów WSIiZ – Dominika Ciurko oraz Jakuba Jońcy – współtworzą Paweł Grad (Politechnika Rzeszowska) i Bartłomiej Zuba (Technikum Mechaniczne w Rzeszowie).

Podczas Business Mixer zaprezentowali swoją aplikację – Smarthouse – która pozwala na zarządzania urządzeniami elektrycznymi w inteligentnym domu.

– Czasami po wyjściu z domu zastanawiamy się czy wyłączyliśmy np. żelazko. Dzięki naszej aplikacji można z każdego miejsca na świecie to sprawdzić i ewentualnie je wyłączyć – wyjaśnia Dominik Ciurko. – Nasze rozwiązanie różni się od innych tego typu na rynku, m.in. niższą ceną oraz sposobem montażu, który sprawia, że właściwe urządzenie można ukryć w zwykłej puszcze podtynkowej.

– To nie pierwszy sukces Smartbox. W tym roku zespół ten zajął 3 miejsce w Imagine Cup 2016 (kategoria Innovation) – największym konkursie technologicznym na świecie skierowanego do środowisk studenckich organizowanym przez Microsoft, był najlepszy w Polsce w Smart City Challenge oraz otrzymał nagrodę specjalną od firmy Energa jako produkt przyczyniający się do oszczędności energii – wyjaśnia Szymon Taranda z Biura Prasowego WSIiZ.

O tytuł StartUp Roku 2016 zespół Smartbox rywalizował z dwoma innymi projektami. Pierwszy z nich to portal informacyjno-publicystyczny, drugi natomiast to platforma do tworzenia własnych relacji z meczy.

Start upy oceniało jury w składzie:
Mateusz Zych z Fabryki e-Biznesu,
dr Grzegorz Hajduk,
dr Artur Chmaj,
dr Marta Czyżewska.

Business Mixer organizowany jest przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości przy WSIiZ, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Biuro Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Rzeszowa. Partnerami medialnymi wydarzenia byli: Biznes i Styl, Carpathia Biznes, Podkarpacki Portal Gospodarczy, gospodarkapodkarpacka.pl.

Zobacz, co na ten temat ukazało się w mediach:
pap.naukawpolsce.pl
interia.pl