24 stycznia 2013 roku miało miejsce pierwsze spotkanie w ramach bezpłatnych szkoleń z zakresu podstaw inwestowania – „Akademia ProTRADERa”.

„Wprowadzenie do analizy technicznej” – taką nazwę nosiło pierwsze spotkanie uczestników „Akademia ProTRADERa”. Podczas warsztatu omówione zostały główne założenia analizy technicznej i teorii DOWA. Prowadzący poruszył także takie tematy, jak świece japońskie i formacje świecowe, formacje kontynuacji trendu oraz implementacja strategii. Przedstawione zostały również rodzaje wykresów, ich podział i charakterystyka.

„Akademia ProTRADERa” jest to cykl warsztatów, podczas których uczestnicy mają możliwość zdobycia wiedzy z zakresu podstaw inwestowania, mechanizmów działania rynku oraz zagadnień związanych z analizą techniczną rynków finansowych. Szkolenia te przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych tematem – zarówno dla studentów naszej uczelni, jak i dla osób z zewnątrz.

Informacje na temat firmy ProTRADER można znaleźć na stronie: http://www.protrader.pro.

Organizatorami szkoleń jest Koło Naukowe BOSS, działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz firma ProTRADER .