16 studentów kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna WSIiZ weźmie udział w bezpłatnych warsztatach filmowo-telewizyjnych. Zajęcia sfinansowano z puli miliona złotych, które kierunek wygrał w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego za najlepszy program o profilu kształcenia praktycznego.

Warsztaty rozpoczną się 5 kwietnia 2014 roku i przez kilka kolejnych weekendów będą odbywać się w profesjonalnym studiu fotograficznym w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej. Studenci poznają kolejne etapy pracy nad przygotowaniem materiałów video, od podstaw nagrywania obrazu, pracę ze statywem, wszelkie dodatkowe narzędzia przydatne podczas filmowania, wykonanie zdjęć aż po montaż nagranego materiału.

Warsztaty będą prowadzone przez absolwentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej WSIiZ – Piotra Nowaka, Bartłomieja Martykę, Łukasza Króla i Dariusza Sobczaka. Panowie od kilku lat zajmują się niezależną produkcją filmową, mają już swoje pierwsze sukcesy.

W ubiegłym roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego doceniło Dziennikarstwo i komunikację społeczną naszej uczelni za wdrożenie drugiego w Polsce najlepszego programu kształcenia o profilu praktycznym. Naszą uczelnię wyprzedziło tylko warszawskie Collegium Civitas. Łącznie w tej kategorii nagrodzono 13 uczelni w kraju, w tym wiele uczelni publicznych. W nagrodę uczelnia otrzymała milion złotych, który może być przeznaczony na inicjatywy podnoszące jakość kształcenia na dziennikarstwie. Warsztaty filmowo-telewizyjne zorganizowane przez Katedrę Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ są jedną z takich inicjatyw. Jeśli ich efekty zostaną ocenione pozytywnie, planowane są dalsze edycje.

Marta RAK
Magazyn Pressja