Studia to strata czasu? Nie, jeśli studia są dostosowane do realiówrynkowych; nie, jeśli studia przygotują do prowadzenia własnej firmy;nie, jeśli studia pomogą osiągnąć sukces! Tak właśnie jest w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Ruszają warsztaty biznesowe!

Eksperci zgodnie powtarzają, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej to najlepsza droga do znalezienia swojego miejsca na rynku pracy. Prowadzenie firmy daje bowiem szansę na realizację własnych pomysłów i koncepcji biznesowych oraz uzyskiwanie wysokich dochodów.

– Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej to szansa na ponadprzeciętne dochody czerpane z tego co lubimy robić. To odpowiedzialna wolność, która jest bezcenna – mówi Wojciech Jankowski – ekspert ds. inwestycji kapitałowych, właściciel Consulting Wojciech Jankowski

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych, przedsiębiorczych ludzi Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie proponuje studentom WARSZTATY BIZNESOWE, które przygotują ich do prowadzenia działalności gospodarczej.

Podczas zajęć praktycznych studenci dowiedzą się jak założyć i prowadzić własną firmę. Zdobędą wiedzę oraz umiejętności w zakresie planowania własnego biznesu i jego skutecznego zarządzania. Warsztaty biznesowe poprowadzą eksperci oraz praktycy biznesu, dzięki czemu studenci będę mieć okazje nawiązać kontakty z ludźmi, którzy w biznesie osiągnęli sukces.

Zajęcia w laboratoriach
W programie warsztatów znajdą się zagadnienia, które mają bezpośredni wpływ na prowadzenie działalności gospodarczej. Wśród podejmowanych tematów będą takie jak: kreowanie koncepcji biznesu, kompendium wiedzy prawnej i finansowej dla przedsiębiorcy, źródła finansowania biznesu oraz sposoby inwestowania kapitału, czy też nowoczesny marketing z wykorzystaniem Internetu. Nauka profesjonalnego zarządzania portfelem inwestycyjnym odbywać się będzie w nowoczesnym laboratorium finansowym symulującym rzeczywiste warunki inwestowania giełdowego, działającym pod patronatem Instytutu Badań i Analiz Finansowych WSIiZ. W ramach zajęć biznesowych studenci będą korzystać również z materiałów e-learningowych Instytutu Przedsiębiorczości Cisco. Tak jak menedżerowie największych korporacji nabytą wiedzę będą wykorzystywać w praktyce poprzez gry decyzyjne, które symulują zarządzanie przedsiębiorstwem.

Biznesplan na zaliczenie warsztatu i rozpoczęcie biznesu
Warsztaty zakończą się przygotowaniem biznesplanu dla własnego przedsięwzięcia. W ich przygotowaniu studenci mogą liczyć na indywidualne doradztwo i coaching ekspertów. Co ważne, student będzie mógł wykorzystać koncepcję na biznes w pracy dyplomowej. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni kwotą do 2500 zł. Najlepsi pomysłodawcy biznesplanów będą mogli starać się o dofinansowanie z funduszu WSIiZ oraz korzystać z projektów wspierających przedsiębiorczość, realizowanych na uczelni (InnoFund) nawet do 200 000 euro.

Warsztaty nie tylko dla ekonomistów
Studenci kierunków ekonomicznych (Ekonomia, Logistyka Finanse i Rachunkowość) będą realizować pro-gram warsztatu biznesowego w ramach specjalności (4 i 6 semestr) należącej do podstawowego programu studiów. Nie wiąże się to więc dla studenta z dodatkowymi kosztami. Studenci kierunków nieekonomicznych mogą zrealizować specjalność dodatkowo, obok zasadniczego programu studiów.

Jeśli jesteś osobą przedsiębiorczą i myślisz o założeniu własnej firmy ta propozycja jest właśnie dla Ciebie! Wybierz warsztaty biznesowe – bo to praktyczna wiedza, dotacje i niezależność!

WIĘCEJ INFORMACJI