To działanie realizowane przez Instytut Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Partnerem projektu zostało Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce.
Do udziału zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa podkarpackiego, którzy mają potrzebę rozumienia podstawowych zjawisk ekonomicznych, mechanizmów oszczędzania, pomnażania kapitału czy zarządzania własnymi finansami, niekoniecznie wiążąc swoją przyszłość z pracą w sektorze finansowym.
Głównym celem projektu jest poszerzenie wiedzy, umiejętności oraz świadomości finansowej. Uczniowie poprzez udział w wydarzeniu pogłębią swoją wiedzę z obszarów dotyczących podstawowych zjawisk ekonomicznych, mechanizmów oszczędzania, pomnażania kapitału oraz zarządzania własnymi finansami.
Projekt w swoim charakterze jest podobny do realizowanego w marcu 2019 roku projektu pn. „Ekonomia? Challenge accepted!” finansowanego ze środków NBP, tym razem jednak, poza webinariami oraz grą terenową na terenie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce, uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w 4 tematycznych warsztatach, które poprowadzą eksperci IBAF.
„Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP” to dwudniowe wydarzenie, które zostanie zrealizowane w 3 turach (każda z tur dla innej grupy 60 uczniów) w terminach: 23-24.04.2020 r., 14-15.05.2020 r. oraz 03.-04.06.2020 r.
Plan zajęć projektowych obejmuje 4 tematyczne warsztaty, które odbędą się w CTiR w Kielnarowej oraz grę terenową wraz z konkursem, która będzie miała miejsce na obszarze Muzeum w Bóbrce.
Udział w projekcie jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają transport, wyżywienie, nocleg ze śniadaniem, jak również niezapomnianą atmosferę podczas całego wydarzenia.
Zgłoszenia przyjmujemy grupowo od nauczycieli – opiekunów/wychowawców, pod adresem mailowym: kpalimaka@wsiz.edu.pl, w treści należy zadeklarować liczbę uczniów, którzy wezmą udział w projekcie, a także wybrany termin wyjazdu. W odpowiedzi na maila zostanie przekazany odpowiedni formularz.
Termin zgłoszeń upływa 17.02.2020 r.
Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Szczegóły na plakacie.
W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorem projektu:
Karolina Palimąka – tel. 17 866 1322 lub e-mail: kpalimaka@wsiz.edu.pl