W konkursie „Be Eco – zaprojektuj kask rowerowy” I miejsce zajęła Karolina Rząsa, II miejsce – Darya Moroz, a Karolina Mazurkiewicz miejsce III. Wszystkie laureatki są studentkami kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna. Zadaniem konkursowym było stworzenie grafiki nawiązującej do ekologii.

Prace konkursowe oceniało jury w składzie: dr Patrycja Longawa – przewodnicząca jury,  prof. dr hab. Andrzej Głowackimgr Mikołaj Birekdr Krzysztof Groń oraz mgr Monika Masłyk.

W dzisiejszych czasach środowisku naturalnemu zagraża wiele problemów. Począwszy od negatywnego działania wielkich korporacji jak i pojedynczych jednostek. Zagrożenia w formie globalnego ocieplenia, braku wody, wymierania gatunków roślin i zwierząt, zaśmiecania środowiska czy trucie oceanów, to codzienność w wielu miejscach świata. Mimo, iż wielu ludzi nie dba o naszą planetę, to paradoksalnie coraz częściej i głośniej zaczyna się mówić o ekologii. Dbanie o środowisko staje się częścią życia wielu ludzi, którzy zauważają problem. Projektanci graficzni z racji swoich umiejętności mogą za pomocą swojej pracy przekazać wiadomość dla świata – mówi dr Patrycja Longawa, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna.

Grafiki przesłane do konkursu prezentowały bardzo wysoki poziom – a w szczególności prace z pierwszych trzech miejsc. Wielu studentów doskonale oddało ideę dbania o środowisko. Zwyciężczyni konkursu Karolina Rząsa poruszyła temat zaśmiecania mórz i oceanów. Laureatka w sprytny sposób zakamuflowała w swojej pracy plastikowe butelki, worki, potłuczone szkło – dodaje dr Patrycja Longawa.

Uroczyste wręczenie nagród laureatkom konkursu odbyło się 13.05 br. podczas Ekopikniku, który był częścią Rajdu rowerowego Tour de WSIiZ – Rowerem po zdrowie szlakiem GreenVello.

Zobacz nagrodzone w konkursie prace: