2 kwietnia 2012 roku ruszyła rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W tym roku ofertę dla kandydatów można ująć w słowach "KSZTAŁCIMY PRAKTYCZNIE". To sprawdzone kierunki studiów, atrakcyjne specjalności i nowoczesne laboratoria.

Mocnym punktem uczelni jest oferta dydaktyczna. Z jednej strony to kierunki, które od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem – Administracja, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Ekonomia, Finanse i rachunkowość, Informatyka, Kosmetologia, Logistyka, Turystyka i rekreacja, Zdrowie publiczne. Z drugiej zaś, pojawiły się ciekawe nowości – Filologia angielska oraz Fizjoterapia. Nie tylko sama oferta dydaktyczna ma znaczenie przy wyborze studiów. Liczą się także perspektywy znalezienia pracy po ich ukończeniu. Jak pokazują badania, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie znalazła się na 7 miejscu w Polsce pod względem najchętniej zatrudnianych absolwentów.

Dzieje się tak m.in. dlatego, że studenci WSIiZ kształcą się praktycznie. Uczą się na przykład w nowoczesnych i znakomicie wyposażonych laboratoriach naukowo-dydaktycznych. To innowacyjne obiekty umożliwiające łączenie teorii z praktyką, co na współczesnym rynku pracy ma coraz istotniejsze znaczenie. Dzięki tym nowoczesnym obiektom naukowym, Uczelnia praktycznie przygotowuje studentów do zawodu. Do ich dyspozycji są pracownie wysokich technologii tele-informatycznych (np. laboratorium finansowe,grafiki 3D i 2D), a także pracownia kryminalistyczna, kosmetologiczna i laboratoria komputerowe. Studenci na każdym kierunku studiów mają możliwość korzystania przynajmniej z kilku spośród 70 laboratoriów nowoczesnych technologii. Praktyczne kształcenie to także staże i praktyki oraz certyfikaty językowe, informatyczne i biznesowe.

Od tego roku studenci wszystkich kierunków będą też mieli możliwość uczestniczyć w "Warsztacie biznesowym". Absolwenci tej specjalności zostaną kompleksowo przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Nauczą się, jak założyć i prowadzić własną firmę. Podczas zajęć w ramach warsztatów biznesowych, prowadzonych przez ekspertów oraz praktyków biznesu, zdobędą też niezbędną wiedzę i umiejętności, jak zaplanować własny biznes i skutecznie nim zarządzać (więcej informacji).

Zanim jednak studenci zaczną rozglądać się za pracą, czeka ich trzy lub pięć lat niezwykłej przygody. W murach WSIiZ z pewnością spotkają się z międzynarodową mieszanką kultur, mentalności i religii. Umiejętność życia w zglobalizowanym świecie staje się coraz ważniejsza, dlatego warto poznać koleżanki i kolegów z Azji, Afryki, obu Ameryk i Europy, którzy tutaj studiują. To nie tylko rozwój własnej osobowości i możliwość zdobywania wiedzy o różnych kulturach z pierwszej ręki. To także sieć kontaktów, które w późniejszych etapach życia z pewnością się przydadzą.

Zapraszamy do serwisu, przygotowanego specjalnie z myślą o kandydatach na studia: www.kandydaci.wsiz.edu.pl.