Pod koniec kwietnia rozstrzygnięte zostały konkursy językowe, które Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie objęła patronatem honorowym. „Językomaniak” i „III Konkurs Piosenki Obcojęzycznej” oraz „Mistrz Gramatyki Angielskiej” – to konkursy, które pozwalają młodym lingwistom ze szkół podstawowych sprawdzić swoją wiedzę z języków obcych.

24 kwietnia br. w I Liceum im. H. Sienkiewicza w Łańcucie odbyła się gala kończąca XI Konkurs Językowy Językomaniak i III Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Dyrektor Maria Buk-Kalinowska przywitała laureatów, publiczność oraz znamienitych gości i sponsorów: Wicestarostę Łańcucką Barbarę Pilawę-Kraus, dr Agnieszkę Gernand z WSIiZ w Rzeszowie, dr. Sławomira Schultisa z Uniwersytetu Rzeszowskiego, Łukasza Indyckiego z Wydawnictwa Macmillan, Joannę Szymańską z Wydawnictwa Oxford i Marcina Bąka reprezentującego Firmę SupraBrokers.

Konkurs językowy Językomaniak już od 11 lat pozwala uczniom szkół podstawowych (kiedyś gimnazjalnych) sprawdzić swoją wiedzę z języków obcych. Konkurs szybko zdobył ogromną popularność i z roku na rok przybywa jego uczestników. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie ma przyjemność być od lat patronem konkursu.

III Konkurs Piosenki Obcojęzycznej odbył się 10 kwietnia br. Występy uczniów oceniało jury w składzie – Ewelina Klimza oraz Władysława Kluz-Chłanda, pod przewodnictwem dr Agnieszki Gernand z Zakładu Filologii Angielskiej WSIiZ.

Podczas gali członkowie jury i zaproszeni goście wręczyli laureatom i wyróżnionym dyplomy i nagrody, a zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać nagrodzonych piosenek.

Natomiast 29 kwietnia br. w Zespole Szkół Nr 3 im. Tadeusza Rylskiego w Rzeszowie odbyło się rozdanie dyplomów i nagród w konkursie języka angielskiego „Mistrz Gramatyki Angielskiej”. Konkurs został zorganizowany przez Katarzynę Dawidowską i Karolinę Winiarską.

Laureatów i gości przywitała dyrektor dr Katarzyna Nowak. W tej edycji do konkursu podeszła bardzo duża liczba uczniów, a aż sześcioro z nich zasłużyło na podium, zaś kolejnych troje na wyróżnienia.

Nagrody rzeczowe ufundowali: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, księgarnia Bookland, wydawnictwo Pearson oraz Kino Helios Rzeszów.

Dyplomy i nagrody laureatom wręczyła dr Agnieszka Gernand, wykładowczyni Zakładu Filologii Angielskiej WSIiZ.