Realizacja praktyk studentów WSIiZ na obozach letnich i zimowych INTERKAMP oraz w trakcie ich przygotowywania, a także poznanie specyfiki praktyk i pracy instruktora obozów artystycznych – to wynik współpracy partnerskiej pomiędzy Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie a Biurem Turystyki Aktywnej Kompas.

INTERKAMP to projekt edukacyjnych, interdyscyplinarnych obozów, gdzie każdy znajdzie dziedzinę, w której może się wyspecjalizować. Projekt zawiera ciekawe programy obozów: komputerowych, medialnych i artystycznych, które zostały stworzone na podstawie wieloletnich doświadczeń i najlepszych wzorców. Pozwalają one nie tylko odpocząć, ale także pogłębić swoje zainteresowania. Obozy odbywają się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Celem głównym przy tworzeniu obozów Interkamp jest przykucie uwagi młodych ludzi, zafascynowanych konkretną dziedziną i chcących twórczo rozwijać swoje pasje. Wśród uczestników zdarzają się osoby szczególne: ich nieograniczona wyobraźnia jest inspiracją, a ich głód wiedzy wyzwaniem. Uczestnicy są honorowani podczas gali pokazu finałowego specjalnymi nagrodami – Interkampkami (statuetki na wzór Oskarów, przyznawane za szczególne zdolności oraz twórczą postawę na obozie). Doceniając nie tylko talent, nieprzeciętne umiejętności i kreatywność, ale także optymizm i nieustanne dążenie do wiedzy, po obozach rodzice oraz dyrekcja szkół otrzymują listy gratulacyjne.

Organizatorem, pomysłodawcą i właścicielem projektu INTERKAMP jest Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS Sp. z o.o. istniejące od 1998 roku. Jedyne biuro turystyczne działające w segmencie wypoczynku dzieci i młodzieży posiadające normę ISO 9001:2001 (od roku 2006), laureat wielu konkursów branżowych. Co roku organizuje obozy letnie dla ok. 5000 dzieci i młodzieży. W rankingach prowadzonych przez niezależne media jest w pierwszej trójce najlepszych i największych organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Szczególną wagę przywiązuje do jakości programów obozowych. W roku 2004 powstał INTERKAMP – pomysł na obozy twórcze. Dwukrotnie uhonorowany prestiżową nagrodą Diamenty Forbesa – dla firm, które dynamicznie zwiększyły swoją wartość. W latach 2013, 2014, 2017 i 2020 nagrodzony prestiżowymi nagrodami Gazele Biznesu.

Umowa o współpracy między Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania a Biurem Turystyki Aktywnej KOMPAS została podpisana w kwietniu 2023 roku.