– Graduacja to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu uczelni. Jest ona po części smutna, bo dziś się żegnamy, ale po części radosna, bo oznacza ważny sukces w życiu – rozpoczął uroczystość prof. Tadeusz Pomianek, Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Odbyła się ona 27 i 28 listopada 2012 roku w Centrum Edukacji Międzynarodowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.

– Mam jednak nadzieję, że nasze relacje będą w dobrej formie utrzymywane nadal – kontynuował Rektor i zwrócił uwagę, że WSIiZ ma wiele do zaoferowania absolwentom. M.in. warsztaty biznesowe, które przygotowują uczestników do założenia i prowadzenia firmy oraz fundusz InnoFund, w ramach którego najlepsze pomysły biznesowe mogą liczyć na dofinansowanie kwotą do 200 000 euro.

Prof. Tadeusz Pomianek zwrócił uwagę, że polscy absolwenci w nikłym stopniu zakładają własne firmy, a właśnie to jest drogą do rozwoju przedsiębiorczości. – Drodzy Absolwenci! Najlepiej jest na swoim. A Państwo dysponując odpowiednią wiedzą, w ramach relacji stworzonych na studiach i z naszą pomocą naprawdę możecie odnieść sukces – apelował Rektor WSIiZ.

Na kwestię utrzymywania relacji po studiach zwrócił też uwagę przedstawiciel Klubu Absolwenta Szymon Taranda, który poinformował o uruchomieniu nowego serwisu internetowego absolwent.wsiz.edu.pl. Jest to wirtualny wymiar Klubu Absolwenta, który w dniu Graduacji WSIiZ uruchomiła dla absolwentów. Każdy z absolwentów otrzymał Kartę Klubu Absolwenta. Karta ta, po rejestracji w serwisie, uprawnia m.in. do korzystania z szerokiej gamy ofert specjalnych stworzonych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania oraz przez firmy współpracujące z uczelnią. Ale Klub Absolwenta to nie tylko zniżki. – Jeśli prowadzicie Państwo lub będziecie prowadzić firmę lub jakąś organizację, my z przyjemnością będziemy uczestniczyć w promocji tego przedsięwzięcia. Ale nie tylko. Uczelnia Państwa biznesowe inicjatywy będzie wspierać i finansowo, i doradczo – powiedział Szymon Taranda.

– Na mocy prawa nadanego mi przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadaję Wam tytuł magistra, ze wszystkimi wynikającymi z tego prawami i obowiązkami – tymi słowami Rektor WSIiZ, prof. Tadeusz Pomianek rozpoczął wręczanie dyplomów podczas pierwszego dnia. Drugiego dnia Graduacji dyplomy z rąk dra Wergiliusza Gołąbka, Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy odbierali absolwenci studiów I stopnia.

– Miło jest odbierać dyplom z rąk Rektora, w todze i birecie, w takiej atmosferze i na takiej uczelni. Jestem ogromnie zadowolona z tych siedmiu lat studiów tutaj na trzech kierunkach. Ta uczelnia to wielkie możliwości, z których – mam nadzieję – skorzystałam właściwie – powiedziała Ewelina Adamiak, świeżo upieczona Pani Magister.

Graduacja była okazją do wręczenia najzdolniejszym studentom wyróżnień – Nagród Rektora i Semper Primus. Głęboko wierzymy, że to dopiero początek sukcesów naszych absolwentów.

Uczelnia przykłada dużą wagę do podniosłej oprawy tej uroczystości. Wszak ukończenie studiów, szczególnie z dobrym wynikiem, to wielkie osiągnięcie. Każdy z absolwentów ubrany był w togę i biret. Ten ostatni w prezencie od władz uczelni mógł zabrać do domu. Będzie to z pewnością piękna pamiątka z czasu studiów.

Zebrani usłyszeli podczas uroczystości pieśni „Gaude Mater” oraz „Gaudeamus Igitur” w wykonaniu Chóru WSIiZ – VOX COELISTIS. – To zrobiło niesamowite wrażenie, aż ciarki przeszły po plecach, naprawdę piękne wykonanie – mówi Ewa Tokarz, absolwentka studiów II stopnia na Ekonomii.

– Serdecznie gratuluję Państwu ukończenia studiów na tej uczelni. Jest to rzecz radosna, choć, aby do niej doszło, Państwo i Państwa rodziny musiały zdecydować się na wiele wyrzeczeń. Ale mam przekonanie, że warto było – powiedział dr Robert Góra, Dziekan Wydziału Ekonomicznego.

Absolwenci mogą też liczyć na pomoc uczelnianego Biura Karier, które organizuje bezpłatne szkolenia i warsztaty, a także pomaga znaleźć, zmienić lub ulepszyć pracę.

Uroczystość poprowadziła Anna Dudzińska, a o znakomitą oprawę Graduacji zadbał Dział Promocji oraz Klub Absolwenta.

Więcej zdjęć z Graduacji już niebawem będzie można zobaczyć w serwisie absolwent.wsiz.edu.pl (po zalogowaniu).