28 października 2010 roku Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania odwiedził przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce Pan Rafał Rudnicki, kierownik Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej.

Pan Rafał Rudnicki pojawił się w WSIiZ na zaproszenie Dyrektora RCIE Pana Dominika Łazarza. Tego samego dnia w Zespole Szkół Agro – Technicznych w Ropczycach z okazji VIII Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moja Szkoła w Unii Europejskiej- edycja Powrót do szkoły”. Uczniowie tej szkoły zajęli I miejsce na etapie wojewódzkim konkursu, który rozstrzygany był przy współpracy z RCIE w Rzeszowie.

Przedstawiciel Komisji Europejskiej odwiedził Rzeszów, uczelnię i punkt RCIE. Zapoznał się z szeregiem przedsięwzięć podejmowanych przez RCIE w Rzeszowie w regionie połączonych z informacją i edukacją europejską.

Przedstawiciel Komisji Europejskiej spotkał się również z grupą studentów kierunku Stosunki międzynarodowe i opowiedział im o procedurach związanych z podjęciem pracy w instytucjach europejskich. W swojej wypowiedzi w nawiązaniu do zbliżającego się Europejskiego Roku Wolontariatu, podkreślił jak ważna jest dodatkowa aktywność podejmowana przez młodych ludzi. Zachęcał również młodzież do zaangażowania się w różnego rodzaju przedsięwzięcia jakie będę w tym okresie realizowane i które mogą im pomóc w zdobyciu ważnego doświadczenia.

Przedstawiciel Komisji zaznaczył, że z ogromną przyjemnością wróci do Rzeszowa i spotka się ze studentami WSIiZ. Podkreślił, że międzynarodowy charakter tej Uczelni przypomina mu amerykańskie szkoły wyższe, co według niego jest ogromnym plusem rzeszowskiej uczelni.

Tekst: Katarzyna Stępak