Raperka z Maroka, pieśniarka z Nigerii, tancerz z Zimbabwe, bandurzystka z Ukrainy, dombyrzyści z Kazachstanu – to tylko niektórzy uczestnicy tegorocznego dziewiątego już finału Międzynarodowego Konkursu Artystycznego „WSIiZ ma Talent” . W tym roku o tytuł najbardziej utalentowanego studenta/studentki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zawalczy dwadzieścia osób.

Finał Międzynarodowego Konkursu Artystycznego „WSIiZ” ma talent odbędzie się 7 grudnia o godzinie 19.00 w Klubie Akademickim IQ.

W finale konkursu wystąpi wystąpi 20 finalistów z Polski, Kazachstanu, Maroka, Ukrainy, Zimbabwe, Nigerii, będą to: Patrycja Nawojska, Daniyar Alkulov, Jerzhanor Adilu, Elnura Kashkaldakova, Kornelia Paczosa, Jakub Cygan, Eleonora Dyshleva, Bilard Paratema, Oluwanifemi Okugbe, Ivan Chalovka, Aleksandra Kostek, Ramazan Amangeldiyev, Olessya Nazarenko, Yaryna Kysil, Zuzanna Poplewska, Islam Sakenuly/Baubek Tazhibay (Prawo i Sprawiedliwość), Maria Volokhinska, Mariana Hnatiuk i Wafaa El Boursoumi.

Występy oceni jury w składzie: Monika Szela – dyrektorka Teatru Maska,  Dominika Kindrat – wokalistka sesyjna, trenerka głosu, założycielka Dominika Kindrat Vocal Studio, oraz Michał Samborski – instruktor tańca Breakdance i Funkstyles, promotor tańca ulicznego w Rzeszowie, założyciel szkoły tańca „Street Life”.

Podczas koncertu finałowego poznamy również wyniki „WSIiZ Art Talent” czyli sekcji plastycznej „WSIiZ ma Talent”. Laureaci konkursów otrzymają nagrody rzeczowe o łącznej wartości 6 tysięcy złotych.

Plakat WSIiZ ma talent

Konkurs jest realizowany w ramach projektu „Let’s integrate. Be a part of UITM”  w programie “Welcome to Poland 2021” finansowanym przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej NAWA z programu operacyjnego Wiedza-Edukacja-Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego UE.