Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny została Partnerem Akademickim Carpathian Startup Fest 2024. To jedno z największych wydarzeń na Podkarpaciu w obszarze przedsiębiorczości oraz startupów odbędzie się 5 i 6 czerwca br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena.

W IV edycji Carpathian Startup Fest 2024 (CSF24) po raz kolejny startupy, scaleupy i osoby ze świetnymi pomysłami biznesowymi będą miały szansę zwrócić na siebie uwagę inwestorów. Udział w wydarzeniu zapowiadają topowe fundusze inwestycyjne i biznesmeni zainteresowani lokowaniem kapitału w nowe, obiecujące przedsięwzięcia.

Wiodącym elementem Carpathian Startup Fest jest konkurs, w którym w tym roku pula nagród to 130 000 zł oraz zaproszenie do programu mentoringowego InCredibles Sebastiana Kulczyka. Na scenie CSF24 zobaczymy finalistów walczących w trzech kategoriach: Idea Challange, Startup i Scaleup. Ambasadorem tegorocznej edycji jest Stefan Batory, założyciel aplikacji Booksy.

Dla projektów, które nie dostały się do finału konkursu startupowego, przewidziano specjalną scenę Open Mic Pitch. Będzie to okazja, by doskonalić umiejętności prezentacji przed inwestorami, ekspertami oraz mentorami i otrzymać od nich konstruktywny feedback – po każdym wystąpieniu podzielą się oni swoimi uwagami.

CSF24 to wydarzenie, które daje szansę na spotkanie z inwestorami także poza głównym konkursem. W G2A Arena miejscem rozmów będzie m.in. specjalnie do tego przygotowana strefa Business Dating. Na 15-minutową „biznesową randkę”, za pomocą rozwiązań Gridaly – Partnera Technologicznego #CSF24, będzie można umówić się od 22 maja. Startup może do niej zaprosić fundusz albo fundusz zaprosi startup.

W trakcie festiwalu będzie także możliwość zadawania pytań funduszom podczas Reverse Pitch! To formuła, w której, to nie founderzy, ale inwestorzy muszą zaprezentować się przed startupami! Dodatkowo na Uczestników #CSF24 czeka Expo Zone – strefa wystawiennicza dla innowacyjnych projektów oraz wystawa obrazów podkarpackich artystów – Roderyka Wolskiego i Piotra Worońca Jr.

Na scenie Carpathian Startup Fest 2024 pojawi się wielu ekspertów i gości z Polski oraz zagranicy. CSF24 to dwa dni eksperckich wystąpień i paneli dyskusyjnych czołowych reprezentantów ekosystemu startupowego i środowiska biznesowego. Swój udział potwierdzili między innymi: Sebastian Kulczyk – Przewodniczący Rady Nadzorczej Kulczyk Investments, Natalia Hatalska – CEO Infuture.institute, Piotr Nowosielski – CEO Just Join IT, dr Maciej Kawecki – Autor kanału This Is IT, Natalia Brzeziński – Founder | Absolute Strategies, Michał Sadowski – Założyciel firmy Brand24 S.A., Jarosław Sroka – Członek Zarządu KI Next, Koordynator programu InCredibles, Kinga Piecuch – Prezes Hewlett Packard Enterprise Polska, Greg Albrecht – CEO Albrecht&Partners.