Najlepsze filmy animowane studentów UMCS w Lublinie oraz filmy stworzone przez studentów WSIiZ w Rzeszowie zostaną zaprezentowane w Klubie Akademickim IQ. Pokaz odbędzie się 16 maja br. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Na pokaz animacji składa się projekt Cyfrowej Kroniki Filmowej autorstwa dr Joanny Polak, adiunkta w Katedrze Sztuki Mediów Cyfrowych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Zadaniem CKF jest archiwizacja i prezentacja na forum publicznym najlepszych filmów studentów ZSMC Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z bieżącego roku akademickiego. Podczas projekcji zaprezentowane zostaną także filmy stworzone przez studentów kierunków Grafika Komputerowa i Produkcja Multimedialna (I stopień) i Projektowanie Graficzne (II stopień) na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

W programie znajdą się fascynujące animacje fabularne oraz animowane intra do seriali i filmów. To doskonała okazja, aby poznać świat sztuki animacji i obejrzeć dzieła młodych filmowców z UMCS w Lublinie i WSIiZ – mówi mgr Patrycja Wilczyńska, Asystent w Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej, Katedra Projektowania Graficznego WSIiZ.

Wydarzenie odbędzie się 16 maja, o godz. 17:00, w Klubie Akademickim IQ, budynek WSIiZ, ul. Sucharskiego 2.

Serdecznie zapraszamy!

Lista autorów:
UMCS Lublin:
„Bańki”, Anita Kalińska,
„Kolekcjoner”, Patrycja Wilczyńska,
„Widzenie”, Patrizia Kot,
„Kiedy byłam dzieckiem”, Daria Kolomiiets,
„Teledysk – Gra w życie”, Wiktoria Rzążewskia, Oliwia Nowak, Ewa Sytyk,
„Wolność jest w nas”, Branko Weronika,
„Czarna godzina”, Valeryia Kalbasiuuk, Marta Pylypko, Yeva Sherstnova,
„MY”, Yeva Tsimashuk,
„Wolność”, Joanna Kobiałka, Natalia Klimowicz, Dominika Kosidło,
„Dzieci i ludzie”, Patrycja Żynel – I nagroda za najlepsze ćwiczenie na Animation Slam– Festiwal Animacji Żywej, ASP Gdańsk 2023
„Biały marzyciel”, Melody Chich I Wu,
„Jedność”, Anna Siemińska.

WSIiZ Rzeszów:
Valeriia Afanasieva, Andrian Kantor, Julia Rochecka, Gabriela Stachowicz, Adrian Gałus, Dawid Gwóźdź, Sylwia Żywiec, Natalia Szpytma, Wojciech Bogucki, Yana Vrubleuskaya, Justyna Patro, Bartosz Jędrzejczyk, Adrian Czekajło, Zuzanna Gruszczyńska, Anna Wronowska, Dagmara Szewczyk, Gabriela Wrzesień, Joanna Cielecka, Karolina Rząsa, Kasper Kolek, Adrian Łuszczki, Dawid Niewiadomski, Jakub Przygórzewski, Wiktor Szudy, Tobiasz Ciemierk, Karolina Mazurkiewicz.