Dziś 85-te urodziny obchodzi ksiądz profesor Michał Heller. Uczony jest jednym z najbardziej uznanych filozofów przyrody oraz kosmologów na świecie. Jest także pomysłodawcą i założycielem – wraz z Prezydentem WSIiZ, prof. Tadeuszem Pomiankiem – prestiżowego wydawnictwa Copernicus Center Press.

W imieniu Władz Uczelni i całej społeczności akademickiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie składamy Księdzu Profesorowi Michałowi Hellerowi najserdeczniejsze życzenia dalszych sukcesów, niesłabnącej dociekliwości intelektualnej, a nade wszystko dobrego zdrowia. Życzymy także, by dalsza działalność naukowa Księdza Profesora była powodem osobistego zadowolenia i pełnej satysfakcji.

Ks. prof. Michał Heller to fizyk, teolog i filozof. Przed 13 laty jako pierwszy – i dotąd jedyny – Polak został uhonorowany nagrodą Templetona. „Teologiczny” Nobel – przyznawany jest za pokonywanie barier między nauką i religią. Ks. prof. Heller jest dyrektorem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie oraz członkiem m.in. Obserwatorium Watykańskiego czy Papieskiej Akademii Nauk. Wielokrotnie wygłaszał wykłady na zaproszenie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

W Tygodniku Powszechnym (14.03.2021, nr 11) ukazał się artykuł pt. „Duch Kosmosu”. Zamieszczamy go poniżej i zachęcamy do zapoznania się.

Warto dodać, że dziś przypadają także urodziny ks.Józefa Tischnera. Gdyby żył skończyłby 90 lat. Obu naukowców łączyła przyjaźń i naukowa pasja. Z okazji urodzin ks. Hellera wydawnictwo Copernicus Center Press przygotowało książkę „Gdy rozerwą się więzy czasu” z kazaniami, które Michał Heller wygłosił w Kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana w Tarnowie.