Finanse publiczne czyli czyje? Czy finanse miasta to środki wszystkich mieszkańców Rzeszowa? Na te i inne trudne pytania starał się odpowiedzieć Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszowa, w trakcie wykładu pt. ,,Zarządzanie finansami publicznymi a Miasto Rzeszów”. Prelekcja odbyła się w ramach cyklu „Loża Biznesu”.

Podczas spotkania Pan Prezydent Konrad Fijołek zapoznał studentów z celami i mechanizmem funkcjonowania sektora finansów publicznych, w tym –  z pojęciami potrzeb i zadań publicznych oraz relacjami pomiędzy obywatelami i władzą publiczną. Wyjaśnił również znaczenie aktywnego oddziaływania obywateli na funkcjonowanie organów władzy publicznej oraz podstawowe zasady gospodarki budżetowej, w tym – mechanizmy zapewnienia skuteczności i efektywności gospodarowania środkami publicznymi. Studenci uzyskali te wszystkie informacje w kontekście stolicy Podkarpacia – Rzeszowa.

„Loża biznesu” to spotkania z pracodawcami i praktykami biznesu, w trakcie których studenci mają możliwość posłuchać o tajnikach danej branży, jej specyfice, wymogach, każdy chętny może również zadać pytanie.