Dr Patrycja Longawa na zaproszenie Fazili Art School (Iran) zaprezentowała prace dziesięciu najlepszych studentów WSIiZ podczas wystawy First Invitational International Students Poster Exhibition of Fazili Art School w Iranie. Wystawa odbywa się w dniach 12-31.05 br. W tym roku uczelnia Fazili Art School obchodzi swoją dziesiątą rocznicę. Celem wystawy jest budowanie komunikacji i międzynarodowej interakcji naukowej i kulturalnej z innymi uczelniami i instrukcjami artystycznymi.

Fazili Art School to ważna irańska uczelnia, dzięki niej studenci dr Patrycji Longawy  mogli zaprezentować swoje prace podczas Międzynarodowego Tygodnia Projektowania w Galerii Didar Isfahan w Iranie. W wernisażu uczestniczyło tylko 11 wykładowców z kilku krajów wraz ze studentami. WSIiZ zaprezentował się w towarzystwie pięciu innych uczelni z Polski.

Oprócz budowania komunikacji i międzynarodowej interakcji naukowej i kulturalnej z innymi uczelniami i instrukcjami artystycznymi, wydarzenie miało też na celu wprowadzenie do 1. Międzynarodowego Biennale Plakatu Studenckiego Fazili. Autorem plakatu wystawowego jest Profesor Leszek Żebrowski.

Wśród zaproszonych wykładowców znaleźli się: Agnieszka Ziemiszewska (Polska), Byoung Il Sun (Korea Południowa), Christopher Scott (Ekwador-USA), Chang Fang Pang (Tajwan), Leszek Żebrowski (Polska), Michał Jandura (Polska), Patrycja Longawa (Polska), Rikke Hansen (Dania), Ryan Slone (USA), Wojciech Kolek (Polska), Zbigniew Latała (Polska). Kuratorami wystawy byli Ghazal Hosseini i Baba Safari.

Studenci i absolwenci WSIiZ, którzy zaprezentowali swoje prace na wystawie:

• Kinga Bysko – absolwentka WSIiZ
  • Patrycja Głodek – studentka WSIiZ
  • Elżbieta Tomaszewska – studentka WSIiZ
  • Edyta Musiał – studentka WSIiZ
  • Dominik Kamiński – student WSIiZ
  • Martyna Zajdel – absolwentka WSIiZ
  • Justyna Patro – studentka WSIiZ
  • Michał Kielar – absolwent WSIiZ
  • Monika Stopyra – studentka WSIiZ
  • Sabina Popek – studentka WSIiZ

Zobacz prace studentów, które znalazły się na wystawie: