Podczas wystawy The Second International Poster Exhibition of Fazili Academy dr hab. Patrycja Longawa, prof. WSIiZ, na zaproszenie Fazili Art School (Iran), zaprezentowała swoje prace oraz prace studentów WSIiZ. Wystawa odbyła się w dniach 6-11 lipca br. w Iranie. Jej celem było pokazanie zależności między typografią a nauką.

Fazili Art School to ważna irańska uczelnia, dzięki niej dr hab. Patrycja Longawa, prof. WSIiZ, oraz jej studenci mogli zaprezentować swoje prace w Central Library of Isfahan Municipality w Iranie. W wernisażu uczestniczyli wykładowcy i studenci z różnych krajów. WSIiZ zaprezentował się w towarzystwie kilku innych uczelni z Polski.

Na wystawie zaprezentowane zostały prace artystów i projektantów z Fazili Art School, oraz prace artystów i badaczy z innych krajów. Wystawa miała na celu zbadanie przecięcia typografii i nauki, pokazując, jak kluczową rolę odgrywa typografia w przekazywaniu koncepcji naukowych, wizualizacji danych i komunikacji. Organizatorzy, poprzez różnorodną gamę plakatów, chcieli podkreślić połączenie artyzmu i badań naukowych, jednocześnie celebrując piękno i skuteczność projektowania typograficznego w dziedzinie nauki. Kuratorem wystawy była Ghazal Hosseini.

Zaprezentowane na wystawie prace dr hab. Patrycji Longawy, prof. WSIiZ, oraz studentów WSIiZ:

• Weroniki Warchoł – studentki kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna
  • Zuzanny Poplewskiej – studentki kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna
  • Dominika Kamińskiego – studenta kierunku Projektowanie graficzne