Do udziału w konkursie Word Biennial Exhibition of Student Posters zostały zakwalifikowane prace czterech studentek WSIiZ: Moniki Stopyry, Edyty Musiał, Magdaleny Radzimowskiej oraz Patrycji Głodek. Dodatkowo praca Patrycji Głodek trafi również na wystawę. Wszystkie studentki są na pierwszym roku studiów na kierunku Projektowanie graficzne.

Konkurs Word Biennial Exhibition of Student Posters jest organizowany przez University of Novi Sad oraz Academy of Arts in Novi Sad (Serbia). Udział w nim może wziąć każdy student uczelni artystycznej, która w programie nauczania ma sztukę tworzenia plakatu.

Do pierwszego etapu selekcji zakwalifikowały się:
– Edyta Musiał, plakat: Jozef Szajna – A Versatile Artist (praca realizowana podczas zajęć z dr Patrycją Longawą, laboratorium  – projektowanie dla wizualizacji i komunikacji);
– Magdalena Radzimowska, plakat: Boguchwała (praca dyplomowa realizowana podczas seminarium z dr Patrycją Longawą);
– Monika Stopyra plakat: Phone Addiction (praca dyplomowa realizowana podczas seminarium z dr Patrycją Longawą);

Do drugiego etapu selekcji (do wystawy) zakwalifikowała się:
– Patrycja Głodek, plakat: Balladyna (praca dyplomowa realizowana podczas seminarium z dr Patrycją Longawą).

World Biennial of Student Poster w Novi Sad (Serbia) odbywa się już po raz dziesiąty. Laureat I nagrody otrzyma 1.000 euro oraz możliwość zorganizowania indywidualnej wystawy na kolejnym Biennale z 10 plakatami do wyboru. Druga nagroda wynosi 600 euro, a trzecia 300 euro. Plakaty będą ocenianie przez pięcioosobowe jury: Walter Sardonini (Włochy), Wilbert Arreola (Meksyk), Francosi Caspar (Francja), Leo Lin (Tajwan), Luka Prstojević  (Serbia).

Patrycja Głodek „Balladyna”, praca zakwalifikowana na wystawę Word Biennial Exhibition of Student Posters