Nauka języka chińskiego i poznawanie kultury Państwa Środka były głównym celem dwutygodniowego obozu, w którym wzięła udział grupa studentów WSIiZ z Filologii angielskiej z językiem chińskim. Opiekunką grupy była wykładowczyni Uczelni mgr Qinghua Zhang-Żyradzka. Zajęcia językowe odbywały się w Liaoning Normal University w mieście Liaoning w północno-wschodniej części Chin.

Intensywne przedpołudniowe zajęcia z doskonalenia znajomości języka chińskiego, obejmowały również śpiewanie chińskiego popu oraz poznawanie najstarszego poetyckiego utworu w tym języku. Popołudniami studenci zwiedzali m.in. miasta Dalian oraz Pekin, mogli przyjrzeć się Świątyni Niebios, i Murowi Chińskiemu oraz brali udział w warsztatach Tai Chi.

Wyjazd na drugi kraniec świata to zdecydowanie niezapomniane przeżycie. Ogrom Chin nie pozwolił na odkrycie wszystkich ich tajemnic w zaledwie dwa tygodnie, ale było to wystarczająco, by kompletnie zauroczyć się kulturą, krajobrazem i ludźmi. Od spacerów tętniącymi życiem ulicami, poprzez wypoczynek na plaży, i na wspięciu się na Wielki Mur Chiński skończywszy, był to czas pełen wrażeń, nowych smaków i doświadczeń, które zostaną z nami na zawsze – mówi Martyna Cena, jedna ze studentek WSIiZ biorących udział w obozie.