Twórcy z pracowni Projektowania graficznego oraz Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej WSIiZ zostali zaproszeni przez Rzeszowski Inkubator Kultury do udziału w wydarzeniu „Miasto: Twórca”. Wydarzenie to umożliwi podglądnięcie na żywo pracy naszych artystów oraz artystów z całego Rzeszowa.

„Miasto: Twórca” to zupełnie nowe wydarzenie na kulturalnej mapie Rzeszowa! Jego pierwsza edycja spróbuje odpowiedzieć na pytanie – „Gdzie się tworzy?” Projekt jest w pełni poświęcony lokalnym artystom, ich twórczości, ale także miejscom, w których na co dzień pracują i tworzą. To wydarzenie, które promuje sztukę w Rzeszowie, edukuje na jej temat oraz łączy środowisko lokalnych artystów i mieszkańców miasta.

Podczas pilotażowej edycji jej uczestnicy będą przemierzać cały Rzeszów, by zajrzeć do pracowni artystycznych, podglądnąć artystów przy pracy i spotkać się z ich sztuką w nietypowych miejscach.

Jedną z takich pracowni, otwartą podczas tego wydarzenia dla wszystkich będzie pracownia Projektowania graficznego oraz grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej mieszcząca się w budynku Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przy ul. Sucharskiego 2.

Nasze działania to przede wszystkim działania projektowe wykonywane w programach graficznych z rodziny Adobe, oraz pracowni fotograficznej, video i animacji. W naszych pracowniach powstają plakaty, ilustracje do książek, identyfikacje wizualne, projekty przeznaczone do druku, jak i grafiki na potrzebę social mediów, grafiki cyfrowe, projekty UX i UI – mówi mgr Paulina Dębosz z Katedry Projektowania Graficznego WSIiZ.

Realizujemy także zadania związane z grafiką użytkową i projektowaniem gier komputerowych (w tym postaci do gier, plansz i całej koncepcji świata wirtualnego). Na uczelni działają koła naukowe związane z wszelakiego rodzaju działaniami kreatywnymi, jak cykliczne międzynarodowe wystawy, zrzeszające prace uniwersytetów z wielu stron świata. Oprócz działań przeznaczonych dla studentów, w murach WSIiZ można zobaczyć prace profesjonalnych twórców z dziedziny projektowania plakatu – dodaje Paulina Dębosz.

To niezwykłe wydarzenie odbędzie się w dniach 24-26 października br. Program tego artystycznego spaceru po Rzeszowie można znaleźć TUTAJ.

Pracownię Projektowania graficznego oraz Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej WSIZ będzie można odwiedzić w dniu otwartych pracowni artystycznych – 26 października br. w godz. 14.00 – 19.00, w Klubie IQ w kampusie WSIiZ przy ul. Sucharskiego 2.