Jak pokazują najnowsze badania rynku pracy, najbardziej poszukiwani są na nim specjaliści związani z finansami, rachunkowością, księgowością, posiadający jednocześnie dyplom filologii obcej.

– Szczególnie cenieni są specjaliści biegle posługujący się językami obcymi, a jednocześnie mają wiedzę np z obszaru finansów – mówi Agnieszka Jackowska, dyrektor zarządzająca Infosys BPO Poland.

Szybko reagująca na sytuację na rynku pracy WSIiZ, od października planuje uruchomić studia I stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość (6 semestrów). Absolwenci uzyskają zaawansowaną wiedzę z zakresu księgowości, rachunkowości i podatków. Nauczą się też profesjonalnej obsługi finansowej firm. Będą przygotowani do zarządzania działem finansowo-księgowym i prowadzenia własnej firmy. To studia dla przyszłych doradców finansowych, ubezpieczeniowych, a także księgowych, pracowników banku i pośredników finansowych, a nawet maklerów giełdowych. Studenci mają do wyboru 3 specjalności: rachunkowość i finanse menedżerskie, inwestycje kapitałoweksięgowość.

– Dynamiczny rozwój rynku usług finansowych i księgowych, w tym lokowanie w Polsce centrów outsourcingowych obsługujących przedsiębiorstwa powoduje, iż popyt na księgowych, doradców finansowych, podatkowych, kontrolerów będzie istotnie wzrastał. Od współczesnych finansistów wymaga się zaawansowanej i rozległej wiedzy nie tylko z zakresu rachunkowości i podatków w ujęciu regulacji krajowych, ale też wg światowych standardów – podkreśla dr Marta Czyżewska z Katedry Mikroekonomii WSIiZ.

Jak twierdzi ekspert, szybki rozwój rynku IT wymusza też umiejętności posługiwania się nowoczesnymi narzędziami jakimi są zintegrowane systemy informatyczne wspierające zarządzanie przedsiębiorstwami. Studenci kierunku finanse i rachunkowość zdobędą zarówno teoretyczną, ale zwłaszcza praktyczną wiedzę i umiejętności pozwalające świadczyć profesjonalną obsługę finansową firm.

Od października WSIiZ planuje też uruchomić studia I stopnia na kierunku Filologia angielska – 6 semestrów (stacjonarne), 7 semestrów (niestacjonarne). Absolwenci będą biegle władać nie jednym, a dwoma językami: angielskim i drugim wybranym: np. niemiecki lub rosyjski.

– Będziemy kształcić m.in. tłumaczy i specjalistów w dziedzinie języka biznesu, a także specjalistów ds. handlu zagranicznego i konsultantów biznesowych ds. współpracy międzynarodowej – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wnikliwie obserwuje sytuację na rynku pracy i szybko dostosowuje swoją ofertę do jego potrzeb. Nowości edukacyjne WSIiZ znakomicie się w te potrzeby wpisują.

Więcej informacji o nowych kierunkach WSIiZ można znaleźć w serwisie kandydaci.wsiz.edu.pl:
Finanse i rachunkowość

Filologia (filologia angielska)