Przypadający 8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet to znakomita okazja nie tylko do świętowania, ale również do poważnej debaty o równości płci. Mimo wielu istotnych zmian, nadal – zarówno w Polsce, jak i na świecie – kobiety dotyka dyskryminacja, przemoc i nierówność płacowa. O tym właśnie chcą dyskutować studenci z Koła Naukowego Students Center for European Union Research EU Club.

„Po niezaprzeczalnym sukcesie UITM Talks: Human Rights, który odbył się w grudniu, studenci z mojego koła postanowili kontynuować działania, których głównym celem jest dyskusja nad kondycją praw człowieka we współczesnym świecie. Z uwagi na ilość zgłoszeń podjęliśmy decyzję o zakwalifikowaniu aż ośmiu wystąpień. Idea jest prosta: student lub studenci mają 8 do 10 minut na wypowiedź dotyczącą kwestii związanej z dyskryminacją płciową. Wśród omawianych tematów znajdą się m.in.: problem obrzezania dziewczynek, znaczenie dostępu do edukacji oraz status kobiet w kulturach afrykańskich. Jedna z uczestniczek podzieli się także historią przemocy seksualnej, której doświadczyła w przeszłości” – mówi Sylwia K. Mazur, opiekunka EU Club.

Spotkanie UITM Talks: Women’s Rights odbędzie się 9 marca br. o godz. 17:30 w Klubie IQ w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przy ulicy Sucharskiego. Wydarzenie odbędzie się w całości w języku angielskim. Wstęp jest bezpłatny.

Zaproszenie na UITM TALKS WSIiZ