Animacje studentów i wykładowcy WSIiZ Mikołaja Birka będzie można zobaczyć w Rzeszowie na przeglądzie „Północ-Południe – Spotkania Filmowe”. To nowa inicjatywa organizowana przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, kino Zorza oraz Miasto Rzeszów. Podczas pokazów zobaczymy filmy krajów skandynawskich, państw bałtyckich, krajów Europy południowo-wschodniej i bałkańskich.

Pokaz filmu „Góra” Mikołaja Birka oraz pokaz animacji studentów WSIiZ i spotkanie z autorami odbędzie się 16 września br. o godz. 15:00 w Kinie Zorza (SALA CZERWONA).

Film jest animowaną impresją na temat moich rodzinnych okolic na Dolnym Śląsku. To rodzaj onirycznej, malowniczej historii drogi. Jego bohaterem jest Wędrowiec, który, przemierzając bujnie porośnięte, ale opustoszałe pejzaże, poszukuje tytułowej Góry. Piękną muzykę napisał do filmu Brunon Lubas, autor nagradzanych ścieżek dźwiękowych do filmów i gier – opisuje swoją pracę mgr Mikołaj Birek.

Więcej informacji na temat filmu wykładowcy WSIiZ znajduje się TUTAJ.

Studenci WSIiZ, którzy zostaną zaprezentowani podczas pokazu:

• Anastasiia Vasyliuk – „Hopelessness”
  • Anna Zimny – „Przerażenie animacja”
  • Dominika Mazur (Zwycięzca Deadline II – kategoria animacja) – „The Experiment”
  • Gabriela Stachowicz – „Radość”
  • Justyna Grochala – „ZDEZORIENTOWANI”
  • Justyna Patro – „Zachwyt”
  • Kantor Adrian (Zwycięzca Deadline V – kategoria animacja) – „Samotność”
  • Natalia Szpytma -„Samotność”
  • Valeriia Afanasieva – Animacja
  • Yana Vrubleuskay – Animacja

Wszystkie prace studentów powstały podczas zajęć mgr Karoliny Góraj.

Pełny program spotkań filmowych znajduje się TUTAJ.

Ideą wydarzenia jest sięgać po najciekawsze produkcje mieszczące się w umownym pasie na północ i południe od Podkarpacia. Filmy krajów skandynawskich, państw bałtyckich, krajów Europy południowo-wschodniej czy bałkańskich – „Spotkania Filmowe” mają pokazywać nagradzane i doceniane produkcje, których często próżno szukać w kinowych repertuarach.