Plakat Dominika Kamińskiego, studenta WSIiZ, znalazła się wśród prac wybranych na wystawę w konkursie „Fuck war call for artist 2024”, organizowanym przez CHEAP. Plakaty mogą podziwiać osoby spacerujące ulicami Bolonii.

CHEAP to publiczny projekt artystyczny założony przez 6 kobiet w Bolonii w 2013 roku. Od ponad 10 lat łączy artystów z całego świata, stawiając przed nimi często ciężkie wyzwania artystyczne. Z tego projektu zrodził się CHEAP Street Poster Art Festival, gdzie artyści prezentują swoje dokonania w przestrzeni ulicznej hiszpańskich miast. Jednym z tegorocznych projektów CHEAP jest konkurs „Fuck war call for artist 2024” i wystawa wybranych w nim prac.

Na zaproszenie do konkursu odpowiedziało 662 artystów z 40 różnych krajów. Założeniem konkursu było zepsucie obrazów wojny, sabotaż retoryki, która ją wspiera i przemycenie symbolicznych nakazów, które ją delegitymizują.

Wybrane plakaty zostały rozwieszone na ulicach Bolonii i można je oglądać do 6 września.

W grupie wybranych spośród 662 plakatów, znalazła się praca studenta naszej Uczelni – Dominika Kamińskiego.

Plakat studenta WSIiZ - Dominika Kamińskiego
Dominik Kamiński „FCKWAR”

Plakat „FCKWAR” przedstawia rząd amunicji ustawionej jak domino. Pierwszy nabój upadł i kolejno przewraca resztę. Naboje mają różne odcienie zaczynając od żółtego na początku, aż po ciemny, prawie czarny na końcu linii. Czarne tło podkreśla dramatyczność przewracających się naboi. Plakat oddaje myśl, że na wojnie nikt nie wygrywa, a każda kolejna akcja prowadzi do dalszych strat i zniszczeń – tak o swoim plakacie mówi Dominik Kamiński.