92% studentów po pierwszym roku jest zadowolonych z wyboru Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, a 96% jest zadowolonych z wybranego kierunku studiów. Dane pochodzą z raportu oceniającego poziom satysfakcji studentów pierwszego roku studiów na ścieżkach polskojęzycznych, bazującego na ankietach przeprowadzonych pod koniec roku akademickiego 2023/2024.

Badania poziomu satysfakcji wśród studentów pierwszego roku były prowadzone od połowy maja do połowy czerwca br. Wzięło w niej udział ponad 200 studentów WSIiZ z kierunków: Logistyka, Filologia angielska, Grafika komputerowa i produkcja multimedialna, Informatyka, Kosmetologia, Projektowanie graficzne, Pielęgniarstwo, Fizjoterapia i Digital marketing.

Z przeprowadzonych ankiet wynika, że aż 92% studentów jest zadowolona z wyboru WSIiZ, a 96% studentów jest zadowolona z wybranego przez siebie kierunku. Głównymi czynnikami zadowolenia ze studiowania na WSIiZ jest wysoki poziom treści nauczania, przyjazna i wykwalifikowana kadra, panująca na uczelni atmosfera oraz duża ilość praktyk przygotowujących do zawodu. Oceniając różne aspekty studiowania we WSIiZ studenci najwyżej ocenili system Wirtualna Uczelnia, studencką skrzynkę mailową, kampus w Kielnarowej oraz aplikację smartWSIiZ. Ponad 65% ankietowanych poleciłoby WSIiZ znajomemu lub członkowi rodziny.