Studenci z KU AZS WSIiZ wygrali dwa turnieje rozgrywane w ramach Podkarpackiej Akademickiej Ligi Unihokeja 2021 i tym samym zapewnili sobie Mistrzostwo Województwa Podkarpackiego.

Pierwsza rywalizacja w Podkarpackiej Akademickiej Ligi Unihokeja odbywała się w Rzeszowie. 11 listopada br. drużyna KU AZS WSIiZ – nie przegrywając żadnego meczu – została liderem klasyfikacji generalnej. W turnieju wzięli udział: Jakub Sujkowski, Kacper Cęgiel, Bartłomiej Skrabalak, Aleksandra Chmiel, Julia Jastrząb, Eduard Small oraz Dominik Januszczak.

Podczas drugiego turnieju (w Przemyślu) drużyna KU AZS WSIiZ również była bezkonkurencyjna. Wygrywając wszystkie mecze zawodnicy ze WSIiZu zapewnili sobie tytuł Mistrzów Podkarpacia w unihokeju. W turnieju udział wzięli: Dominik Januszczak, Łukasz Wroniak, Jakub Sujkowski, Bartłomiej Skrabalak, Kacper Cęgiel, Oksana Osękowska oraz Justyna Pałys.

To duże osiągnięcie, zwłaszcza, że AZS-owa rodzina powiększyła się o sekcję unihokeja nieco ponad miesiąc temu. Podczas treningów spotyka się regularnie około 15-osobowa grupa, która podnosi swoje umiejętności i przygotowuje się do zawodów. Wszystko to dzieje się pod okiem trenera Kacpra Cęgiela – naszego studenta, dzięki któremu udało się zgromadzić społeczność tego sportu. Kacper jest od 10 lat czynnym zawodnikiem, a w swojej przygodzie notował występy na poziomie ekstraligi. Do jego największych sukcesów zaliczyć można srebrny medal Pucharu Polski w 2020 roku, Mistrzostwo Polski szkół średnich, a także udział w Mistrzostwach Świata do lat 19 w Kanadzie! – informuje Piotr Grabowski z KU AZS WSIiZ.

Treningi sekcji unihokeja odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18:00 w hali sportowej w Kielnarowej.

Informacje nt. sekcji można znaleźć na Facebooku KU AZS WSIiZ.
Każdy student WSIiZ, który chciałby dołączyć do drużyny unihokeja może przesłać zgłoszenie lub zapytanie na adres mailowy: azs.@wsiz.edu.pl