W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania odbył się Ogólnopolski Tydzień Kariery. Hasło przewodnie brzmiało “W poszukiwaniu rozwiązań systemowych”. Idea OTK była skierowana do studentów, jak i osób dorosłych.

Ogólnopolski Tydzień Kariery był corocznym działaniem Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku współorganizatorem tego wydarzenia było Biuro Karier WSIiZ.

– Cykl spotkań cieszył się dużym zainteresowaniem. Aktywnie wzięli w nim udział studenci, ale nie zabrakło też osób starszych. W ciągu kilku spotkań przeszkoliliśmy 40 osób, a kilkaset innych przyszło zasięgnąć informacji. Ludzie bardzo chętnie korzystali z naszych szkoleń – mówi Barbara Leśniak z Biura Karier WSIiZ.

– Studenci mogli zbadać swoje predyspozycje zawodowe. Wielu z przybyłych nagrało Video CV oraz konsultowało się z doradcami zawodowymi. W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zostały przeprowadzone także trzy spotkania, na których studenci zostali wprowadzeni w tajniki stylu poszukiwania pracy oraz zasad panujących na rynku pracy – mówi Ewa Podgórska, jedna z prelegentek OTK.

– Dobrze, że takie wydarzenie odbywa się na naszej uczelni, to profesjonalne wsparcie w planowaniu dalszej edukacji, kariery zawodowej – mówi Agnieszka Sadaj, studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej WSIiZ.

Współorganizatorem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery było Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.