18 lipca 2023 r. zmarła śp. dr n. med. Edyta Guty – wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, związana z Uczelnią od 2020 roku. Była niezwykle zasłużoną osobą w środowisku pielęgniarskim i zawsze znalazła czas na dzielenie się swoją wiedzą.

Śp. dr n. med. Edyta Guty była Absolwentką Akademii Medycznej, a w 2011 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na II Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Pełniła funkcję Dyrektora Instytutu Ochrony Zdrowia Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu, a także Przewodniczącej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Przeworsku.

Wspierała naszą Uczelnię nie tylko wzbogacając dydaktykę, ale także chętnie dzieląc się ogromnym doświadczeniem w zakresie przygotowywania kolejnych pokoleń kadry pielęgniarskiej w Polsce.
Pielęgniarstwo było jej pasją, którą zaszczepiła wielu studentom. Zarażała empatią, optymizmem i pracowitością. Straciliśmy wspaniałego wykładowcę, mentora, koleżankę. Pani Doktor dziękujemy za wsparcie, inspiracje i poświęcenie. To wielka strata nie tylko dla naszej Uczelni, ale i całej społeczności pielęgniarskiej na Podkarpaciu i w Polsce.