„Świat się zmienia, a my wraz z nim. Dlatego musimy dostosować się do zachodzących w świecie przemian i zadbać o przyszłość naszą i kolejnych pokoleń” – z takiego założenia wyszli młodzi redaktorzy studenckiego Intro.Magazynu i tematyce zrównoważonego rozwoju poświęcili cały najnowszy numer pisma. Wśród poruszonych tematów są między innymi: polityka róznorodności w firmach, rozumienie idei zrównoważonego rozwoju oraz relacja z pierwszego w Rzeszowie TEDexa poświęconego klimatowi.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie już w 2020 roku wprowadziła zrównoważone rozwiązania, a w kolejnych miesiącach poszerza ich zakres. Program Zielony WSIiZ znany jest każdemu studentowi tej uczelni, jednak czy wiedzą oni, co dokładnie kryje się pod tym hasłem? Wyjaśnienia wszelkich niejasności oraz udzielenia cennych wskazówek podjęła się redakcja intro.media w najnowszym wydaniu Intro.Magazynu.

Życie „eko” i funkcjonowanie w „zielony” sposób stały się ostatnio bardzo popularne. Moda na dbanie o środowisko jest na pewną jedną z pożyteczniejszych. Wszyscy pragniemy być „na czasie”, więc podążamy za trendami – a jeśli ten konkretny ma globalnie pozytywne skutki? Cóż, na pewno nie możemy narzekać – twierdzą młodzi redaktorzy Intro.Magazynu i precyzują: Moda ma jednak do siebie to, że przemija. Świat natomiast nie dzieli tej cechy. Mimo ciągłego rozwoju i zmian, ta sama Ziemia, która jest domem dla współczesnego człowieka, będzie nim również dla naszych potomków i ich następców. By zachować jej żywotność i dobrostan, wszyscy musimy podjąć działania, pozwalające na wyeliminowanie lub chociaż ograniczenie szkodliwych czynników.

Zielona rewolucja na WSIiZ, być może dość przewrotny i krzykliwy temat, ale nawiązuje do znaczących i dużych zmian w działaniach naszej uczelni, w działaniach które zostają skierowane na rzecz planety oraz lepszej przyszłości dla nas. O tym wszystkim mówi nowa strategia „Zielony WSIiZ”. Zrównoważony rozwój ostatnimi czasy jest ważnym tematem, dlatego postanowiliśmy o nim napisać w naszym magazynie, ale z perspektywy studenckiej. Jednym z artykułów jest relacja z pierwszego TEDx w Rzeszowie, na którym prelegenci wypowiadali się na temat zmian klimatu. W magazynie można znaleźć również artykuły o tematyce zdrowego jedzenia i inicjatywie jaką jest Karta Różnorodności. Zapraszam do lektury – mówi Paweł Januszkiewicz, student kierunku grafika komputerowa i produkcja multimedialna redaktor wydania bieżącego numeru Intro.Magazynu.