18 października 2024 r. nakładem prestiżowego wydawnictwa prawniczego C.H. Beck, w serii Duże Komentarze Becka, ukazał się „Komentarz do ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów” pod redakcją kierowniczki Katedry Prawa i Polityk Publicznych WSIiZ profesor naszej Uczelni dr hab. Agaty Jurkowskiej-Gomułki. Drugą współredaktorką komentarza jest dr hab. Anna Piszcz z Uniwersytetu w Białymstoku.

Prof. Agata Jurkowska-Gomułka jest nie tylko współredaktorką, ale również autorką komentarzy do wielu przepisów ustawy, w tym do kluczowego dla przepisu ustanawiającego zakaz porozumień ograniczających konkurencję i licznych przepisów proceduralnych. Komentarz już cieszy się ogromną popularnością wśród prawników, jest dostępny także w wersji elektronicznej w systemie informacji prawnej wydawcy.

Komentarz odzwierciedla bogaty dorobek i ekspercką wiedzę prof. Agaty Jurkowskiej-Gomułki w zakresie ochrony konkurencji i konsumentów. Publikacja może być źródłem użytecznej wiedzy także dla naukowców i studentów niezwiązanych z dyscypliną nauki prawne.