16 maja br. odbyło się spotkanie wspomnieniowe poświęcone profesorowi Wiktorowi Zinowi. Uroczystość uświetniła swoją obecnością rodzina zmarłego Profesora.

Spotkanie rozpoczęła msza święta, której przewodniczył ks. bp. Ordynariusz Kazimierz Górny. W wygłoszonej homilii, ksiądz biskup, wspominał niezwykłą osobę Profesora Zina z ogromnym szacunkiem i podziwem mówił o jego pracy, pogodnym usposobieniu, a także ogromnej aktywności. Podkreślił, że profesor wystawił sobie pomnik i wobec profesora Zina "Non omnis moriar", jest najlepszym podsumowaniem jego dorobku.

Po mszy świętej goście udali się do Klubu Akademickiego, w którym odbyła się druga część Spotkania Wspomnieniowego. Przybyłych gości powitał dr Wergiliusz Gołąbek, Prorektor WSIiZ ds. Nauczania. W swoim przemówieniu poruszył ideę piękna, natury a także kultury. Następnie głos zabrał dr hab. inż. Andrzej Białkiewicz, który w wykładzie, oprawionym fotografiami profesora Zina, opowiedział krótko biografię profesora, a także o swoich spotkaniach z Wiktorem Zinem.

Po wspomnieniach dr Białkiewicza przyszedł czas na projekcję filmu „Szpital św. Jadwigi w Bieczu”, którego autorem oraz współrealizatorem był profesor Wiktor Zin. Produkcja ta została zrealizowana przez naszą uczelnie i miąła być początkiem cyklu dokumentów pt. „Podkarpacie mniej znane”. Film został nagrodzony, przez zgromadzona publiczność gromkimi brawami.

Następnie kilka wspomnień o Wiktorze Zinie, publiczność mogła wysłuchać z ust jego córki – prof. Moniki Zin-Oczkowskiej, a także studentów : ks. diakona Mariana Kostrzewę – magistranta i stypendysty Profesora i Urszuli Rogali – magistrantki Profesora.

Wzruszające spotkanie zakończył profesor Jerzy Chłopecki otwarciem wystawy prac Profesora, którą można zwiedzać w Klubie Akademickim WSIiZ.