Zespół studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania – meanty.com – dostał się do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu ABB IT Challenge 2016, organizowanego przez Centrum Systemów Informatycznych ABB. meanty.com będą walczyć o udział w trzecim etapie z 11 zespołami z całej Polski. Trzymajmy kciuki!

Drużyna studentów z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Lviv National Academy of Arts została wybrana spośród kilkudziesięciu zespołów, które zgłosiły swoje konkursowe pomysły. W tegorocznej, 9. edycji ABB IT Challenge został podjęty temat szeroko pojętej edukacji. Zadaniem studentów jest stworzenie projektu informatycznego wspomagającego procesy uczenia się i odpowiadającego na hasło konkursu „Learning – LevelUP”. Rozwiązanie może być skierowane do dowolnej grupy – dzieci, dorosłych i seniorów; studentów, aktywnych zawodowo lub poszukujących pracy; dokształcających się w ramach wykonywanej profesji lub w ramach hobby.

– Członkowie jury oceniali projekty, biorąc pod uwagę ich unikalność, innowacyjność, możliwości wdrożenia oraz atrakcyjność dla przyszłych użytkowników. W tegorocznej edycji ABB IT Challenge, uczestnicy przygotowali propozycje dla bardzo różnych grup docelowych: od dzieci i uczniów, przez hobbystów i sportowców, aż po seniorów, a nawet… maszyny – wyjaśnia Błażej Czeladzki, kierownik projektu ABB IT Challenge.

Studenci zgłosili projekt, którym jest portal do nauki za pomocą materiałów audiowizualnych. Zespół tworzą Yurii Vorobiov (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, kierunek: informatyka w systemach logistycznych) oraz Anhelina Viun (Lviv National Academy of Arts, kierunek: projektowanie wnętrz). Obecnie pracują nad jego wdrożeniem, a 31 maja br. poznamy zwycięzców tego etapu. Podczas Wielkiego
Finału, który odbędzie się 7 czerwca w Centrum Systemów Informatycznych ABB w Krakowie, do walki stanie 5 najlepszych zespołów. Główną nagrodą w konkursie jest 25 000 złotych.

Trzymajmy kciuki za meanty.com!
Więcej informacji: www.itchallenge.pl

ABB jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają zakładom energetycznym, klientom przemysłowym oraz sektora transportu i infrastruktury zwiększać swoją wydajność, jednocześnie minimalizując negatywny wpływ na środowisko naturalne. Grupa ABB zatrudnia około 135 000 pracowników w blisko 100 krajach świata.

Centrum Systemów Informatycznych ABB
jest częścią Grupy ABB. W Centrum Systemów Informatycznych ABB w Krakowie i w Łodzi pracuje ponad 350 specjalistów z branży IT. Programiści, analitycy, szefowie projektów, specjaliści baz danych i projektanci aplikacji internetowych, odpowiedzialni są za funkcjonowanie globalnych systemów komputerowych ABB.

ABB IT Challenge to coroczny konkurs technologiczny organizowany przez Centrum Sys-temów Informatycznych ABB (ISDC). Kładzie on szczególny nacisk na pracę zespołową, innowacyjny pomysł, techniczną umiejętność zaprojektowania rozwiązania odpowiadającego na realne potrzeby ludzi i zaprezentowanie planu wprowadzenia pomysłu w życie.