W sierpniu minie 10 lat od momentu, kiedy Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania otrzymała zgodę na uruchomienie kolejnego swojego kierunku kształcenia: Turystyki i rekreacji.

Dziś WSIiZ jest jedyną w Polsce wschodniej uczelnią, która posiada uprawnienia do prowadzenia studiów magisterskich na tym kierunku. Została także uhonorowana Odznaką Honorową Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej za zasługi dla rozwoju turystyki.

Sposób, w jaki uczelnia budowała prestiż kierunku, został również dostrzeżony przez Państwową Komisję Akredytacyjną. Zwłaszcza zaś to, jak zauważył swego czasu dr Ryszard Winiarski, szef Komisji Oceniającej PKA, że WSIiZ m.in. w umiejętny i przemyślany sposób nawiązywała współpracę z placówkami zagranicznymi, dzięki czemu „zapewniła sobie wsparcie intelektualne i dostęp do najnowszych technologii.”

Świadczy to więc o tym, że powstanie i rozwój kierunku odbywał się nie na hurra, jako pomysł na doraźne zapotrzebowanie, ale był dobrze przemyślany.

To zresztą zaczęło szybko procentować. WSIiZ, w różnego rodzaju ogólnopolskich rankingach, z czasem zaczęto umiejscawiać już nie tylko w czołówce szkół wyższych lub niepublicznych szkół wyższych, ale postrzegano ją także jako – i po prostu – uczelnię o klasie międzynarodowej!

Dzięki temu coraz częściej to instytucje, uczelnie i koncerny zagraniczne zaczęły poszukiwać kontaktu z rzeszowską uczelnią, a nie odwrotnie. I z większości takich propozycji WSIiZ skrzętnie korzystała. Stąd m.in. tak szeroka gama możliwości, jaką uczelnia może zaproponować swoim studentom, także kierunku „Turystyka i rekreacja” – zagraniczne praktyki zawodowe i obozy szkoleniowe w USA, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii i na Ukrainie, czy praktyczna nauka systemów informatycznych, z których korzystają najwięksi lotniczy przewoźnicy (Lufthansa, British Airways, LOT) na świecie lub też sieci hotelarskie, to tylko niektóre z propozycji WSIiZ dla studentów tego kierunku.

Sprawdź sam szczegółową ofertę kierunku, poznaj bazę szkoleniową i dowiedz się, jak zostać studentem Turystyki i rekreacji! Wejdź: rekrutacja oraz turystyka_i_rekreacja.