Ekonomia menadżerska, Projektowanie gier komputerowych oraz Introduction to Civil Aviation Management and Aviation Policy, a wkrótce Digital Marketing to bezpłatne, certyfikowane kursy e-learningowe WSIiZ, z których można skorzystać bez względu na wiek i miejsce zamieszkania.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania dołączyła do grona uczelni wyższych uruchamiając kursy z obszarów w których się specjalizuje. Po zakończeniu kursu oraz wypełnieniu warunków zaliczenia uczestnik kursu otrzyma bezpłatny certyfikat sygnowany przez naszą Uczelnię” – informuje dr Joanna Wójcik, Kierownik Sekcji ds. e-learningu. I dodaje – We wszystkich kursach dostępni są moderatorzy, którzy prowadzą dyskusję oraz odpowiadają na pytania uczestników. Rolę moderatorów pełnią eksperci i wykładowcy WSIiZ.

Obecnie, w ramach platformy oferowane są następujące kursy:

• Ekonomia menadżerska –  skierowany do studentów, przedsiębiorców oraz osób, które obecnie pełnią lub chcą pełnić w przyszłości funkcję menedżera. Zapisy do 3 maja 2021 – TUTAJ;
  • Introduction to Civil Aviation Management and Aviation Policy w wersjach anglo- i polskojęzycznej – skierowany do osób zainteresowanych tematyką zarządzania lotnictwem cywilnym i otwartych na ideę uczenia się przez całe życie. Zapisy do 12 kwietnia 2021: wersja anglojęzyczna – TUTAJ i wersja polskojęzyczna – TUTAJ;
  • Projektowanie gier komputerowych – skierowany przede wszystkim do studentów kierunków i specjalności potencjalnie związanych z branżą gier, takich jak: informatyka, grafika komputerowa, inżynieria gier komputerowych oraz wszyscy zainteresowani tą tematyką. Zapisy zakończone. Nowa edycja rozpocznie się pod koniec kwietnia 2021.

Ponadto, w najbliższym czasie udostępniony zostanie kurs Digital Marketing. Kurs ten będzie skierowany do osób aktywnych zawodowo w środowisku medialnym, którzy w swojej codziennej pracy stają przed wyzwaniami związanymi z postępującą digitalizacją mediów starając się maksymalizować efektywność i skuteczność prowadzenia działalności gospodarczej oraz udoskonalać komunikację z klientami.

Aby skorzystać z przygotowanych treści należy zarejestrować się na platformie NAVOICA, a następnie przejść do wybranego kursu. NAVOICA to platforma internetowa Ministerstwa Edukacji i Nauki, na której uczelnie wyższe oraz instytucje edukacyjne mogą oferować kursy online. Dostęp do kursów jest bezpłatny, a uczestnictwo w nich wymaga jedynie zalogowania.

Powyższe działania stanowią część globalnego trendu, w ramach którego realizowane są kursy typu MOOC (ang. Massive Open Online Course), czyli kursy online, otwarte dla nieograniczonej liczby uczestników i dostępne poprzez stronę internetową. Do najbardziej znanych platform MOOC należą edX, Coursera, FutureLearn, Udacity. Z kolei aktywność Uczelni w tym obszarze realizowana jest obecnie w ramach projektu „MOOCni wiedzą – otwarte kursy e-learningowe WSIiZ”.

Projekt „MOOCni wiedzą – otwarte kursy e-learningowe WSIiZ” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, nr. umowy POWR.03.01.00-00-W061/18-00