Która studentka jest najpiękniejsza? Który student zasługuje na miano najprzystojniejszego? Odpowiedzi na te pytania poznaliśmy podczas Gali Finałowej Miss&Mister WSIiZ, która odbyła się 26 marca 2014 roku w Klubie Akademickim IQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Galę poprowadzili Katarzyna Mieszawska oraz Marcin Ziobro, działający na co dzień w redakcji radioeter.fm. Po przywitaniu licznie zgromadzonej publiczności, zaprosili na scenę dra Wergiliusza Gołąbka, Prorektora WSIiZ ds. Rozwoju i Współpracy. – Czym jest piękno? Nie będę Państwu robił na ten temat wykładu. Odwołam się do kilku klasyków, którzy o pięknie mówili i pisali najpiękniej (…) Norwid napisał, że piękno jest tym, co trzeba podziwiać. W imieniu władz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie serdecznie witam Państwa. Obyśmy byli dziś świadkami piękna – podsumował Rektor Gołąbek.

Następnie na scenie zaprezentowało się osiem kandydatek oraz ośmiu kandydatów do tytułu najpiękniejszej studentki i najprzystojniejszego studenta. Uczestnicy konkursy wystąpili w strojach casualowych, koktajlowych oraz wieczorowych. Zaprezentowali się także w układach tanecznych.

Kandydatki i kandydaci do tytułu Miss WSIiZ oraz Mister WSIiZ przedstawili również swoje zainteresowania.

Dużo emocji wywołała kolejna część zmagań o koronę najpiękniejszej i najpiękniejszego. Oprócz zdolności poruszania się na scenie czy umiejętności tanecznych, oceniana była także inteligencja i błyskotliwość kandydatek i kandydatów. Podczas odpowiadania na pytania jury, finalistki i finaliści wykazali się refleksem, wrażliwością oraz poczuciem humoru. Każda kandydatka oraz każdy kandydat miał do wykonania inne zadanie intelektualne. Pytania były naprawdę niełatwe. Jedna z kandydatek miała rozwinąć myśl Winstona Churchilla: „Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał”. Inny z finalistów miał odpowiedzieć na pytanie: „Czy wszystko na świecie można wytłumaczyć za pomocą nauki?, a kolejny wyjaśnić cytat „Szczęście nie pochodzi z zewnątrz. Zależy od nas samych”.

Wygrać miały więc nie tylko piękno, ale i inteligencja.

Po prezentacji wszystkich uczestników Gali Finałowej Miss&Mister WSIiZ Jury udało się na obrady. Podczas długiej i burzliwej dyskusji podjęto najważniejsze decyzje. O dalszym losie kandydatek i kandydatów zdecydowali: Natalia Piotrowska z Samorządu Studentów WSIiZ (przewodnicząca jury), a także Joanna Foltarz – przedstawiciel Rady Studentów Samorządu Studenckiego, Paweł Chmiel – prezes firmy Visum Clinic, Ewa Bąk – fryzjer i stylista fryzur, Gabriel Myśliwiec – fotograf, Paweł Mroczka – choreograf oraz Jacek Zięba – przedstawiciel firmy Calypso.

Tytuł Miss WSIiZ otrzymała Olesia Kohut. Vice Miss została Nataliya Baber.
Tytuł Mistera WSIiZ otrzymał Oleksandr Sadovyi. Vice Misterem został Maksym Zakharchuk.

Swoich ulubieńców wybierali także słuchacze uczelnianego radia. Laureatów tego konkursu ogłosił redaktor naczelny redakcji dr Łukasz Błąd, Dyrektor Artystyczny Klubu Akademickiego IQ. Miss Słuchaczy radioeter.fm to Nataliya Baber. A Mister Słuchaczy radioeter.fm to Bohdan Khoronzhuk.

Przyznano także tytuł Miss Foto. Zdobyła go Olena Karachevska. Misterem Foto został Dmytro Durda.

Podczas Gali przyznano także tytuł Miss Internautów. Powędrował on do dwukrotnie już nagrodzonej Nataliya’i Baber. Misterem Internautów został Marek Siek.

Większość finalistów kilka miesięcy wcześniej wystąpiło także w sesji fotograficznej i filmowej na potrzeby promocji WSIiZ. Zdjęcia i filmy z udziałem finalistów konkursu Miss&Mister WSIiZ można już oglądać w materiałach promocyjnych uczelni, m.in. w serwisie kandydaci.wsiz.edu.pl.

– Jestem w szoku! Myślałam, że tytuł Miss WSIiZ otrzyma inna dziewczyna. Chciałam wygrać, bo każdy startując w jakimkolwiek konkursie chce być najlepszy – więc chciałam wygrać, ale naprawdę się nie spodziewałam – komentuje werdykt jury Olesia Kohut, Miss WSIiZ 2014.

– Chcę z całego serca podziękować za głosy jury, a wcześniej internautów, dzięki którym zakwalifikowałem się na tego konkursu. Jestem bardzo szczęśliwy z tytułu Mister WSIiZ 2014 – mówi Oleksandr Sadovyi.

Publiczność zgromadzona w Klubie Akademickim IQ oraz widzowie, którzy dzięki transmisji oglądali uroczystość przez Internet, mogli podziwiać także występy wokalne Anety Rolek, finalistki konkursu „WSIiZ ma Talent”, tancerzy ze Szkoły Tańca Sportowego „Aksel” oraz mini-koncert zespołu LUKA.

Każda z kandydatek oraz każdy z kandydatów otrzymał nagrody niespodzianki od Uczelni i licznych sponsorów.

Galę zakończyła prezentacja Miss&Mister WSIiZ 2014, w blasku zimnych ogni i w towarzystwie gorących braw.

Niebawem na naszym portalu opublikujemy obszerną galerię zdjęć oraz film z Gali Finałowej Miss&Mister WSIiZ.

Zobacz film z Gali Finałowej Miss&Mister WSIiZ
Zobacz więcej zdjęć z Gali Finałowej Miss&Mister WSIiZ

Sponsorzy Gali Finałowej Miss&Mister WSIiZ:
Studio mody Francoise
Salon mody męskiej Gentelman
Studio mody In Love
Koło Naukowe Kosmetologii Estetycznej „Piękno”
Zespół Szkół Zakład Doskonalenia Zawodowego im. Tadeusza Kościuszki w Rzeszowie
AMI S.C. – Wyłączny Dystrybutor Regionalny kosmetyków marki GLAZEL
ARGO
Visum Clinic
BeActive