Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, jako jedyna uczelnia w Polsce, bierze udział w międzynarodowym projekcie graficznym pt. „Brand and Identity Design for New WGD Student Chapter”.

Celem projektu pt. „Brand and Identity Design for New WGD Student Chapter” jest zaprojektowanie przez studentów loga Worldwide Graphic Designers. Nowy znak graficzny ma być wersją logotypu skierowaną do studentów i wykładowców akademickich.

We wspomnianym projekcie uczestniczy 14 uczelni wyższych z 11 krajów. Wraz z WSIiZ są to: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi – Turcja;  Anhui University of Arts – Chiny; Metropolitan State University of Denver – USA; Head of Design & Innovation Design School Hoejer – Dania; Hungarian University of Fine Arts – Węgry; American University in the Emirates – Zjednoczone Emiraty Arabskie; Pradita University – Indonezja; Benemérita Universidad Autónoma de Puebla – Meksyk; Universidad Tecnológica Equinoccial – Ekwador; Institut Teknologi Bandung – Indonezja; Centro Universitario Hispana – Meksyk; Wuxi Taihu University – Chiny; University of Art. Design and Heritages, Jamshoro – Pakistan.

Kierownikiem projektu w sekcji polskiej i jurorką oceniającą prace studentów z Centro Universitario Hispana w Meksyku oraz jurorką w ćwierćfinale i półfinale konkursu jest dr Patrycja Longawa, Kierownik Katedry Projektowania Graficznego.

Do projektu zakwalifikowało się 10 studentów WSIiZ, tj.: Aleksandra Suravehina, Aneta Podgórska, Dawid Łogonowicz, Joanna Nieznańska, Jolanta Leja, Marta Savka, Monika Stopyra, Patrycja Głodek, Patrycja Gozdecka, Yuliia Pankratova. Prace studentów w sekcji polskiej oceniali przedstawiciele American University in the Emirates – Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Benemérita Universidad Autónoma de Puebla – Meksyk. Decyzją jury konkursowego najwyżej oceniona została praca studentki Yulii Pankratovej, która zajęła 1 miejsce w sekcji polskiej i przeszła do ćwierćfinału konkursu, gdzie razem z 13 studentami walczy o wygraną. Z kolei praca studentki Patrycji Gozdeckiej została wyróżniona 2 miejscem, a studenta Dawida Łogonowicza, 3 miejscem w ramach sekcji polskiej.

Udział w takich konkursach jest bardzo ważny, zarówno dla studentów jak i dla mnie jako wykładowcy. Studenci podjęli wyzwanie przygotowania pracy w międzynarodowym konkursie. Udział w takich inicjatywach bardzo rozwija nie tylko karierę, ale przed wszystkim warsztat. Dodatkowo studenci poznają trendy projektowe w innych krajach. Loga były przygotowane pod okiem wykładowców a korekta nauczyciela jest bardzo istotna w poszerzaniu swoich umiejętności przez studentów” – podkreśla dr Patrycja Longawa.

I dodaje – „Odnośnie mojego udziału w przedsięwzięciu, to zarówno zarządzałam sekcją polską w tym projekcie jak i oceniałam prace uczestników z innych krajów. Dzięki temu zdobędę większe doświadczenie zarówno w dziedzinie nauczania jaki i samego projektowania. Bycie jurorem w branży graficznej to duży zaszczyt i prestiż, ponieważ taka osoba nie jest już tylko twórcą, ale specjalistą, który morze oceniać innych.”

Wordwide Graphic Designers (WGD), organizator przedsięwzięcia, to międzynarodowa organizacja projektowania graficznego założona przez Irwana Harnoko z Indonezji. WGD specjalizuje się w organizacji międzynarodowych projektów, konkursów i wystaw zrzeszających profesjonalnych grafików z różnych stron świata. Bliższe informacje o inicjatywie znajdują się TUTAJ.