Międzynarodowi studenci WSIiZ mieli okazję poznać historię i kulturę Polski podczas wydarzenia pt. „Kierunek Polska – odkrywanie polskiej historii i kultury” zorganizowanego przez Biuro Wsparcia Studentów Międzynarodowych. Spotkanie odbyło się 13 listopada br. w Klubie Akademickim IQ.

Uczestnicy obejrzeli prezentację, podczas której poznali polską kulturę, historię kraju oraz mogli poznać najpiękniejsze miejsca w Polsce m.in. Morskie Oko, Gdańsk, Warszawę oraz Rzeszów.

Uczestnicy wzięli również udział w quizie dotyczącym historii Polski – najbardziej aktywni mieli szansę zdobyć nagrody. Goście mogli wysłuchać również polskiej piosenki „Rozkwitały pąki białych róż”. Wydarzenie zakończyło się tańcem w rytmach belgijki oraz przedstawieniem ambasadorów uczelni z różnych krajów.

Fot. Faustina Kepea