Były opowieści o historii Polski, dyktando oraz tradycyjne polskie danie – pierogi ruskie oraz szarlotka. W taki sposób studenci międzynarodowi Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania świętowali Dzień Niepodległości naszego kraju.

25 listopada br. w akademickim klubie IQ studenci międzynarodowi WSIiZ poznawali polską historię, kulturę oraz kuchnię. Naszym celem było wdrożenie międzynarodowych studentów w polski styl życia. Chcieliśmy pokazać im, jak bogaty kulturowo jest ten kraj i jakie możliwości daje im studiowanie akurat w Polsce. Zwracaliśmy też uwagę, że znajomość języka polskiego i rozumienie polskiej kultury otwiera przed nimi nieskończone możliwości. W przyszłości planujemy organizować jeszcze więcej takich integracyjnych spotkań – mówi Dmytro Shcherbak, Konsultant ds. studenckich z Biura Wsparcia Studentów Międzynarodowych.

„Polish Independance Day” został zorganizowany przez Biuro Wsparcia Studentów Międzynarodowych i składał się z trzech części:
• informacji o języku polskim oraz dyktanda przeprowadzonego przez Dmytra Shcherbaka,
• prezentacji o historii odzyskania przez Polskę niepodległości oraz quizu, które przeprowadziła Zuzanna Pniewska z Dziekanatu Studiów Anglojęzycznych,
• poczęstunku tradycyjnymi polskimi daniami – pierogami ruskimi i szarlotką.

Studenci byli bardzo zadowoleni z możliwość lepszego poznania polskiej kultury, języka i zwyczajów. Dla niektórych spotkanie było dodatkową motywacją, żeby lepiej nauczyć się języka polskiego, który, jak mówią sami studenci, nie jest najłatwiejszy – mówi Alicja Bezruka z Biura Wsparcia Studentów Międzynarodowych.
Świętowanie Dnia Niepodległości odbywało się w języku angielskim.