Międzynarodowy Kongres Azjatycki w Toruniu to najważniejsze wydarzenie naukowe, kulturalne i biznesowe poświęcone Azji w Europie Środkowej. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 17 -19 maja 2023 r. Wzięło w nim udział ponad 600 uczestników z 20 krajów – naukowców, dyplomatów, wybitnych polskich i zagranicznych ekspertów w dziedzinie studiów azjatyckich, a gościem honorowym kongresu była Republika Azerbejdżanu.

Uczestnicy Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego debatowali w 50 panelach poświęconych polityce, gospodarce, inwestycjom, innowacjom, współpracy międzynarodowej i kulturze.

Międzykulturowe Koło Naukowe The Globe reprezentowali: Małgorzata Wejsis-Gołębiak, wykładowczyni WSIiZ i opiekunka Koła, która moderowała panel Forum Młodych Dyplomatów „Wyzwania i problemy krajów azjatyckich”,  oraz studentka Kajal Solanki i absolwentka uczelni Amina Bigaliyeva.

Uczestnicy Kongresu Azjatyckiego