Maturę 2023 w Publicznym Akademickim Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami dwujęzycznym w Rzeszowie zdali wszyscy uczniowie. To szósta z kolei matura zakończona takim sukcesem!

Matura na 100% w ALO to już tradycja – mówi Renata Łunarska, dyrektor liceum prowadzonego przez WSIiZ. Warto podkreślić, że tegoroczna matura odbywała się według nowej formuły, do której pierwsze próbne arkusze CKE udostępniło dopiero we wrześniu 2022 roku. Włożyliśmy wiele wysiłku, by dobrze przygotować uczniów do egzaminów maturalnych. Opłaciło się, bo wszyscy uczniowie zdali, i osiągnęli bardzo dobre wyniki.  Na pewno otworzy im to drzwi do wymarzonych uczelni – zwraca uwagę dyrektor Łunarska.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Rzeszowie, choć prowadzone przez niepubliczną uczelnię wyższą, jest szkołą publiczną. Oznacza to, że nauka  w liceum jest bezpłatna.  ALO oferuje kameralne klasy oraz autorski program edukacyjny ukierunkowany na praktyczne kształcenie, rozwijanie zainteresowań i indywidualny rozwój uczniów. Na sukcesy szkoły mają wpływ dodatkowe zajęcia m.in. z podstaw sieci komputerowych i systemów operacyjnych, grafiki komputerowej, warsztaty teatralne, czy lekcje języka angielskiego z native speakerem. W styczniu 2023 roku ALO w Rankingu Perspektywy 2023 otrzymało Srebrną odznakę jakości. Odznaka jest przyznawana liceom, które wyróżniają się największą zdawalnością matur, wysokimi wynikami egzaminów oraz wyjątkowo uzdolnionymi uczniami.