Po raz pierwszy przedstawiciele WSIiZ – Magda Louis i Marcin Smulski – polecieli do Maroka, żeby tamtejszym młodym ludziom, gotowym na podjęcie wyzwania jakim są studia w Europie, zaprezentować ofertę edukacyjną naszej Uczelni. W urokliwym, turystycznym mieście Marrakesz, w słynnej Casablance, która jest finansowym centrum Maroka, w stolicy kraju – Rabacie, oraz w nadmorskim mieście Al-Dżadida przekonywaliśmy uczniów szkół średnich, zarówno prywatnych jak i państwowych, oraz studentów Uniwersytetu ESITH i Akademii Lotnictwa Cywilnego, że podjęcie studiów w Polsce, w Rzeszowie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania jest możliwe.

Polska, mieszkańcom Maroka kojarzy się przede wszystkim z … Robertem Lewandowskim, który w ostatnich latach rozsławił nasz kraj na całym świecie, szczególnie w tych miejscach, gdzie football jest sportem numer jeden, a tak jest w Maroku. W środę, 27 marca, ulice blisko 3-milionowej Casablanki opustoszały, kiedy Real Madryt spotkał się ze swoim odwiecznym rywalem FC Barceloną.

Młodzi ludzie po obejrzeniu prezentacji zadawali mnóstwo pytań na temat naszej oferty edukacyjnej, europejskich certyfikatów, kosztów utrzymania, a także pogody i miasta. Chcieli wiedzieć, czy Rzeszów to bezpieczne miasto, czy Polska to słoneczny kraj? Na większość pytań odpowiedział pochodzący z Maroka, Imad Eddine Salhi, obecnie nasz student II stopnia na kierunku Zarządzanie. Imad przyleciał do Maroka, żeby wesprzeć Magdę Louis i Marcina Smulskiego w działaniach rekrutacyjnych. Uniwersytet ESITH w Casablance, gdzie studiował przez 3 lata,  nie tylko umożliwił przedstawienie naszej oferty edukacyjnej dużej liczbie studentów, ale także podpisaliśmy wstępną umowę dotyczącą współpracy.

Na współpracę możemy również liczyć z Akademią Lotnictwa Cywilnego im. Mohammeda VI (króla Maroka), która szkoli między innymi kontrolerów lotów. W najbliższych tygodniach WSIiZ odwiedzi dyrektor Akademii, A.Menou.