Łukasz Haluch już w czasach akademickich wyróżniał się na tle innych studentów. Aktywnie zaangażowany w życie studenckie – na czesne nie wydał ani złotówki, dzięki programowi stypendialnemu. Nazywany Absolwentem Sukcesu, ukończył studia we WSIiZ na kierunku Informatyka i ekonometria.

Od zawsze wiedział, że nie chce pracować dla kogoś, tylko być szefem sam dla siebie. Wszystko zaczęło się od frazy „zarabianie przez Internet” wpisanej któregoś dnia w wyszukiwarkę Google. Pierwszą firmę, IT Developers, założył w 2006 roku, jeszcze podczas studiów we WSIiZ. Była to agencja, która zajmowała się promowaniem i pozycjonowaniem stron w Google. Sukces został osiągnięty dzięki współpracy z Tomaszem Krausem z krakowskiej AGH. Choć nie znali się wcześniej, zdecydowali się założyć spółkę już podczas drugiego spotkania.

3 lata później, w 2009 roku powstał portal Zadane.pl, poświęcony tematyce szkolnej, a zwłaszcza pomocy w odrabianiu prac domowych. Dzisiaj portal znany jest jako Brainly. Największym sukcesem Halucha okazał się portal Para Los Curiosos, rozwinięty z rzeszowskiego biura. Zdecydował, aby prowadzić stronę w języku hiszpańskim, co mogło okazać się niewypałem, ale przerodziło się w ogromny sukces. Pierwszymi pracownikami byli Hiszpanie, którzy do Rzeszowa przyjeżdżali w ramach programu Erasmus.

Wykorzystanie ciekawostek z życia celebrytów, a także śmiesznych gifów i przeróbek okazało się niemałym sukcesem. Obecnie portal Para Los Curiosos odwiedza ok. 60 mln użytkowników miesięcznie. Głównym źródłem ruchu jest również strona na Facebooku, którą obserwuje ponad 14 mln użytkowników.

36 letni biznesmen przeszedł drogę od edukacji i e-commerce, aż do treści viralowych  i rozrywkowych skierowanych na rynki hiszpańskie. Przykład Łukasza Halucha pokazuje, że aby założyć firmę nie są potrzebne miliony na koncie. Wystarczy dobry pomysł i odpowiedni współpracownicy.