Agencja Badań Medycznych serdecznie zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne pn. „Let’s be GCP! – kariera w badaniach klinicznych”, dzięki któremu uczestnicy poznają rynek badań klinicznych w Polsce oraz możliwości budowania kariery w tej branży.

Spotkanie dedykowane jest studentom ostatnich lat kierunków: lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, farmacji, pielęgniarstwa i położnictwa, analityki medycznej, biotechnologii. Zostaną na nim przedstawione najważniejsze zagadnienia związane z badaniami klinicznymi, w tym m. in.: definicje, rodzaje badań oraz podstawy prawne.

Uczestnicy będą mogli zapoznać się z dokumentacją badania klinicznego: najważniejszymi elementami oraz składowymi, czyli protokołem badania, broszurą badacza, świadomą zgodą pacjenta, kartą obserwacji klinicznej oraz raportem końcowym. Przedstawiona zostanie także charakterystyka personelu badania klinicznego: obowiązki, zadania, minimalne wymagania oraz średnie zarobki.

Uczestnicy poznają także szczegółowe informacje na temat polskiego rynku badań klinicznych oraz poznają Agencję Badań Medycznych i Polską Sieć Badań Klinicznych. Przedstawione zostaną ponadto aktualne statystyki krajowe i międzynarodowe.

Spotkanie pn. „Let’s be GCP! – kariera w badaniach klinicznych” odbędzie się 7 czerwca 2024 roku o godz. 15.30 i zostanie przeprowadzony online poprzez platformę Zoom.

We wrześniu 2024 r. planowane jest podobne spotkanie dla szkół średnich pt. „High school – Hi! Clinical trials”.

Grafika zapowiadająca spotkanie - na jasnym tle czerwony napis Let's be GCP! Kariera w badaniach klinicznych. Poniżej czarny mały napis - Bezpłatne spotkanie dla studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie 7 czerwca 2024, godzina 15:30, Platforma ZOOM. Pośrodku grafiki cztery zdjęcia osób w białych kitlach. Na dole logo Agencji Badań Medycznych i czerwony napis - Serdecznie zapraszamy!