17 marca 2016 roku o godz. 13:30 w Klubie Akademickim IQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (Sucharskiego 2) odbędzie się seminarium dedykowane studentom zza granicy w szczególności z Ukrainy pt. „Legalna praca w Polsce”.

Organizatorem wydarzenia jest Koło Popularyzacji Wiedzy Ubezpieczeniowej działające przy Katedrze Finansów WSIiZ wraz z Biurem Karier WSIiZ w ramach współpracy ze Społeczną Podkarpacką Akademią Najlepszych Praktyk przy ZUS.

W wydarzeniu wezmą udział prelegenci reprezentujący: Podkarpacki Urząd Wojewódzki, Powiatowy Urząd Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy oraz Izbę Skarbową.

Uczestnicy otrzymają informacje dotyczące m.in. wymaganych dokumentów uprawniających cudzoziemca do pracy w Polsce, wymogów dotyczących otrzymania zezwolenia na pracę. Będą mieli również możliwość dowiedzieć się w jakie miejsca powinni się udać, aby dopełnić wszelkich formalności, na co zwracać uwagę przy poszukiwaniu pracy i jakie oferty pracy czekają na nich w Rzeszowie.

Dla zainteresowanych będzie również istniała możliwość potwierdzenia profilu zaufanego – te osoby proszone są o zabranie ze sobą dowodów osobistych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w wydarzeniu.