Od czego wszystko się zaczęło? Jak zmieniała się WSIiZ? Co przynosiły kolejne lata? – zapraszamy do niezwykłej podróży w czasie z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Z okazji Jubileuszu 25-lecia Uczelni, postanowiliśmy przygotować Cyfrową Kronikę Historii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, wydobyć z szuflad zdjęcia i filmy realizowane w pierwszych latach działalności uczelni ogromną kamerą VHS, powrócić do faktów – zarówno tych dziś doskonale wszystkim znanych, ale i wydarzeń często już zapomnianych. Część z nich spisana została w papierowych kronikach, księgach jubileuszowych, do tej pory skrzętnie przechowywanych w prywatnych i służbowych archiwach.

Jak w każdej kronice i tu znajdą się fakty, liczby oraz wydarzenia – ale nie tylko! Ta niezwykła sentymentalna podróż z jednej strony wywoła wiele emocji, komentarzy i wspomnień, z drugiej zaś pokaże, że 25-letnia historia, która dziś stanowi dziedzictwo akademickie naszej Alma Mater, jest historią, którą warto się chwalić.

Zapraszamy wszystkich studentów, pracowników oraz absolwentów do wspólnego tworzenia Kroniki WSIiZ. Prosimy o przesyłanie swoich archiwalnych filmów i zdjęć na adres: bow@wsiz.edu.pl. Wśród osób, które prześlą najciekawsze materiały zostaną rozlosowane upominki. Jednocześnie dziękujemy tym, którzy już odpowiedzieli na naszą prośbę i udostępnili swoje materiały.

Premiera cyfrowej Kroniki Historii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbędzie się 8 marca 2021 roku, dokładnie w 25-tą rocznicę powołania Uczelni.

Pełna wersja Kroniki będzie dostępna na stronie jubileuszowej WSIiZ. Zachęcamy również do obejrzenia galerii „WSIiZ wczoraj i dziś”.